Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 16.01.2019 16:24 Publikacja: 16.01.2019 16:24
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
Przed startem środowej sesji wszyscy zastanawiali się, jak rynki zareagują na odrzucenie umowy dotyczącej Brexitu w brytyjskim parlamencie. Podpowiedzi udzielało zachowanie Wall Street, bowiem indeksy S&P500 i Nasdaq Composite zakończyły wtorkową sesję wzrostem odpowiednio o 1,1 proc. i 1,7 proc. - Przed głosowaniem w Wielkiej Brytanii indeksy nieco się cofnęły, ale po nim inwestorzy powiedzieli sobie najwyraźniej „co nas to obchodzi" i indeksy znowu zaczęły rosnąć – komentował sytuację w porannym wpisie Piotr Kuczyński, główny analityk DI Xelion. Warszawa też się nie przejęła, bowiem początek środowej sesji był wzrostowy. WIG20 zaczął z poziomu 2349 pkt, a więc 0,4 proc. powyżej wtorkowego zamknięcia. Później nastąpiła faza osłabienia, która skutkowała cofnięciem do poziomu neutralnego, przy którym WIG20 pozostał mniej więcej do godziny 13-stej. Zmienność była bardzo niska, a obroty ledwo przekroczyły 365 mln zł. Spokój panował też w segmentach małych i średnich spółek. Pod tym względem nie wyróżnialiśmy na tle Europy. Na zdecydowanej większości giełd Starego Kontynentu zakres wahań w pierwszej połowie sesji nie przekraczał 0,5 proc.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Indeks dużych spółek w pierwszych minutach dzisiejszej sesji rósł o 2,4 proc., znajdując się tym samym najwyżej...
Spółki dzielące się zyskiem to w niespokojnych czasach ciekawa propozycja inwestycyjna. Kto się pozytywnie wyróż...
W najbliższych tygodniach z warszawskiego parkietu zniknie kilka spółek. Najwięcej emocji budzą przypadki Rafako...
Indeks giełdy moskiewskiej gwałtownie poszły w górę po oświadczeniu prezydenta USA na temat Rosji. Zamiast „piek...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Indeks dużych spółek na otwarciu sesji sięgnął nowych rocznych szczytów, ale popyt raczej nie idzie za ciosem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas