fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finansowanie

Robyg pozyskał prawie 80 mln zł

Materiały Inwestora
Deweloper zebrał fundusze na ekspansję w Krakowie lub Wrocławiu.

Działający w Warszawie i Gdańsku deweloper pozyskał prawie 80 mln zł z emisji 26,3 mln akcji (10 proc. podwyższonego kapitału). Cena emisyjna została ustalona na 3 zł w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu. Bieżący kurs to 3,44 zł, cena nowych papierów została skorygowana o wartość tegorocznej dywidendy (27 gr) – kurs giełdowy zostanie skorygowany o wartość dywidendy w najbliższy poniedziałek.

Inwestorzy zgłosili popyt na znacząco więcej akcji, niż oferowała firma, ale nie podano szczegółów. Oferta została skierowana do akcjonariuszy spółki posiadających przynajmniej 1 proc. akcji, którzy zarejestrowali się na walne zgromadzenie 6 czerwca.

Wpływy z emisji Robyg ma wykorzystać na ekspansję na nowe rynki. Na celowniku są Kraków i Wrocław, w grę wchodzi zakup gruntów czy współpraca z lokalnymi graczami, uwzględniając przejęcie. - Wejście do nowego miasta wymaga dłuższego zaangażowania środków finansowych. Emisja umożliwi realizację przyjętej przez nas strategii, która zakłada realizację wieloetapowych projektów. W związku z tym interesują nas przede wszystkim większe tereny w atrakcyjnych lokalizacjach – mówił niedawno Artur Ceglarz, wiceprezes Robygu.

W 2016 r. spółka sprzedała 2,96 tys. mieszkań (wzrost o 27 proc.), plan na ten rok to 3,3 tys. lokali.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA