fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Krakowski Festiwal Filmowy on-line

materiały prasowe, Krakowski Festiwal Filmowy 2020
Organizatorzy podjęli decyzję: Krakowski Festiwal Filmowy będzie można oglądać w Internecie, w całej Polsce.

To miała być wyjątkowa impreza. Sześćdziesiąta. Jubileuszowa. O uroczystych obchodach i radości trzeba zapomnieć, ale organizatorzy właśnie ogłosili, że Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się . Oczywiście on-line. Pełny filmowy program oraz wiele propozycji  specjalnych będzie dostępnych  dla widzów w całej Polsce.

Impreza zacznie się 31 maja. W sieci będzie można obejrzeć najnowsze filmy dokumentalne, animowane i krótkie fabuły ze świata. Będą polskie premiery, a także spotkania z twórcami.

„Mamy świadomość, że nic nie zastąpi festiwalowej atmosfery, wspólnie reagującej kinowej widowni, czy kuluarowych spotkań. Jednak w obliczu niepewnej przyszłości zdecydowaliśmy się na realizację Festiwalu w tej nowej formule. Robimy to z szacunku dla twórców, którzy z niecierpliwością czekają na konfrontację swoich najnowszych dzieł z festiwalowym jury i publicznością, ale także dla widzów, którym chcemy zapewnić wartościową odskocznię od codziennych trosk i przywołać odrobinę normalności w tych trudnych chwilach” – wyjaśnia Krzysztof Gierat, dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego. 

Selekcjonerzy 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego proponują widzom około 200 filmów z całego świata. Część z nich znalazło się w trzech konkursach międzynarodowych i w konkursie polskim. Ocenią je cztery  międzynarodowe składy jurorskie. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 238 000 zł. Inne tytuły zostaną zaprezentowane w sekcjach tematycznych. 

Jak informuje Barbara Orlicz-Szczypuła, dyrektorka biura programowego Krakowskiego Festiwalu Filmowego w tym roku sekcja „Opowieści ze świata” poświęcona jest w całości kobietom i opowieściom o ich problemach we współczesnym świecie. Z kolei twórcy prezentujący swoje filmy w cyklu „Gdzieś w Europie. Chłopaki też płaczą” skupili się na męskich historiach z różnych zakątków Starego Kontynentu. 

W przeciwieństwie do platform VOD, festiwalowe filmy będzie można zobaczyć jedynie podczas seansów określonych w harmonogramie pokazów. Po projekcjach odbędą się spotkania z twórcami i bohaterami filmów transmitowane w mediach społecznościowych i na stronie festiwalu.

Dostęp do festiwalowych filmów online otrzymają wszyscy posiadacze karnetów, akredytacji oraz biletów na pojedyncze seanse, które w związku ze zmianą formuły oferowane są w nowych, atrakcyjnych cenach. Aktualny cennik ma się wkrótce ukazać na stronie krakowfilmfestival.pl. Internetowe spotkania z twórcami, debaty oraz wydarzenia towarzyszące będą dostępne bez ograniczeń.

Sekcja branżowa KFF Industry będzie otwarta jedynie dla akredytowanych gości z Polski i zagranicy, którym udostępniona zostanie wideoteka online oraz konferencje, wykłady, dyskusje panelowe, a także prezentacje projektów animowanych i dokumentalnych na różnych etapach produkcji. W formule zamkniętej odbędzie się również market koprodukcyjny oraz warsztaty Doc Lab Poland współorganizowane przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego.

Krakowski Festiwal Filmowy potrwa do 7 czerwca 2020. Szczegółowy program będzie opublikowany w połowie kwietnia. 

Podobnie decyzje podjęły też dyrekcje dwóch innych prestiżowych festiwali europejskich: CPH:DOX w Kopenhadze i Visions du Réel w Nyon. Z kolei inny wielki krakowski festiwal Mastercard Off Camera został przełożony, a jego nowy termin nie jest jeszcze znany. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA