Macedonia Północna to jeden z dwóch debiutantów na mistrzostwach Europy. Pierwszy, Finlandia, wczoraj wygrała niespodziewanie z Danią. Zespołowi trenera Igora Angelovskiego tak dobrze już nie poszło. Na prowadzenie wyprowadził Austriaków w 18. minucie Stefan Lainer i choć po dziesięciu minutach wyrównał 37-letni Goran Pandev, jego drużyna ostatecznie schodziła z boiska pokonana.

Faworyci musieli jednak się trochę namęczyć, zanim przeważyli szalę na swoją korzyść. Dopiero 12 minut przed końcem podstawowego czasu gry po asyście Davida Alaby na 2:1 strzelił Michael Gregoritsch. Wynik w końcówce ustalił Marko Arnautovic.

Dla Austrii, która w Euro uczestniczy po raz trzeci, to pierwsza w historii wygrana na mistrzostwach Europy.

W drugim niedzielnym meczu grupy C Holandia o 21.00 zmierzy się z Ukrainą.

Mistrzostwa Europy - Grupa C

Austria - Macedonia Północna 3:1 (1:1)
bramki: Stefan Lainer (18), Michael Gregoritsch (78), Marko Arnautovic (90) - Goran Pandev (82).