fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2020

Macedonia Płn. pierwszym zespołem, który odpadł z Euro

Gol dla Macedonii Północnej w meczu z Ukrainą
PAP/EPA
Porażka Macedonii Północnej z Ukrainą 1:2, przy jednoczesnym zwycięstwie Holandii nad Austrią 2:0 oznacza, że ekipa z Bałkanów jest pierwszym zespołem, który odpadł z Euro 2020.

Po dwóch seriach gier w grupie C Macedonia Północna jest jedynym zespołem w tej grupie, który nie ma na swoim koncie ani jednego punktu.

Awans z grupy C zapewniła już sobie - z pierwszego miejsca - Holandia. Holendrzy będą też ostatnim rywalem Macedonii Północnej w grupie. Nawet jednak, gdyby Macedonia wygrała to spotkanie nie zdoła wyprzedzić ani Austrii, ani Ukrainy, ponieważ z obydwoma tymi drużynami przegrała bezpośrednie mecze.

Ostatnia seria gier w grupie C przesądzi o tym, która z drużyn zajmie drugie miejsce, które daje pewny awans do 1/8 finału Euro (do 1/8 awansują też cztery z sześciu drużyn, które zajmą trzecie miejsce w grupie). O drugim miejscu w grupie przesądzi mecz Ukrainy z Austrią.

Gdyby w tym ostatnim meczu padł remis drugie miejsce zajęłaby Austria, która strzeliła więcej goli niż Ukraina (bilans bramkowy obu drużyn wynosi zero).

Ukraina, aby zająć drugie miejsce musi wygrać z Austriakami.Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA