fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

Piontkowski: jak klasyfikować uczniów bez dostępu do zdalnej edukacji

Adobe Stock
- Za pracę zdalną nauczyciele mogą wystawiać oceny. Oceny te mogą brać pod uwagę podczas klasyfikacji uczniów – powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski. Przyznał jednak, że uczniowie z niezamożnych rodzin mają problemy z uczestnictwem w zdalnym kształceniu.

Jak informuje "Głos Nauczycielski" na poniedziałkowej konferencji prasowej minister powiedział, że  "przytłaczająca większość uczniów korzysta z kształcenia na odległość", lecz nie wszyscy uczniowie mają dostęp do sprzętu i internetu.

– Brak dostępu do sprzętu wynikał z warunków materialnych, zamożności rodziny, to wpływało na dostęp do nowoczesnego sprzętu i kształcenia on-line – ocenił Dariusz Piontkowski.

Zdaniem ministra, w takiej sytuacji nauczyciele mogą prowadzić edukację na odległość w inny sposób, np. drukować pakiety, które raz w tygodniu będą udostępniane uczniom np. w szkole albo w urzędzie gminy.

Podczas klasyfikacji uczniów nauczyciele powinni brać pod uwagę m.in. ich zaangażowanie w zdalne kształcenie. Co z uczniami, których rodziców nie stać na dobry komputer i szybki internet?

– Dziś, zgodnie z rozporządzeniami MEN, taka klasyfikacja, ocenianie jest możliwe. W przypadku maturzystów okres kształcenia na odległość wynosił miesiąc, a przecież uczniowie przez poprzednią część roku uczestniczyli w normalnych zajęciach i nie było problemu z klasyfikacją – oświadczył szef MEN.

– Na podobnych zasadach powinna się odbywać klasyfikacja uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Chodzi o osiągnięcia uczniów z klasycznej formy nauczania. Nauczyciele mogą też oceniać uczniów za aktywność w kształceniu na odległość. Na tej podstawie odbędzie się wystawienie ocen końcowych – dodał szef MEN.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA