fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Iran: Polski rząd nie zmyje tego wstydu

Szef irańskiego MSZ Dżawad Zarif
AFP
Desperacki antyirański cyrk - tak szef irańskiego MSZ Dżawad Zarif nazwał szczyt poświęcony sytuacji na Bliskim Wschodzie, który odbędzie się w lutym w Warszawie.

O tym, że w przyszłym miesiącu Stany Zjednoczone zamierzają w Polsce zorganizować szczyt poświęcony sytuacji na Bliskim Wschodzie, poinformował wczoraj sekretarz stanu Mike Pompeo w rozmowie z Fox News.

Szczyt odbędzie się w dniach 13-14 lutego w Warszawie, a jednym z głównych tematów będzie sytuacja w Iranie, na który w listopadzie Stany Zjednoczone nałożyły sankcje w związku z nieprzestrzeganiem przez ten kraj porozumienia nuklearnego.

Czytaj także: Szczyt o Bliskim Wschodzie. Amerykanie pomagają PiS

Na informację o organizacji tego szczytu ostro zareagował minister spraw zagranicznych Iranu Dżawad Zarif.

"Dla przypomnienia: ci, którzy uczestniczyli w antyirańskim show, dziś są albo martwi, albo zhańbieni, albo zmarginalizowani. A Iran jest silniejszy niż kiedykolwiek" - napisał na Twitterze Zarif.

I dodał: "Polski rząd nie zmyje tego wstydu. Podczas gdy Iran ratował Polaków podczas II wojny światowej, dziś Polska będzie gospodarzem rozpaczliwego antyirańskiego cyrku".

Jak skomentował dla Wprost.pl były ambasador Jan Wojciech Piekarski, Polska, która utrzymuje z Iranem stosunki dyplomatyczne, jako gospodarz tego szczytu jest w bardzo niezręcznej sytuacji, bo nie wpłynie on na utrzymanie dobrych stosunków między obydwoma krajami.

Źródło: Wprost
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA