fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Duda w RB ONZ: Popieram wysłanie sił ONZ na Ukrainę

AFP
Prezydent Andrzej Duda w czasie debaty na forum RB ONZ podkreślił, że "bez prawa nie ma pokoju" i przekonywał, że "prawo międzynarodowe jest najlepszym narzędziem cywilizowanych narodów do utrzymywania trwałego pokoju".

Andrzej Duda jest gospodarzem prowadzonej w RB ONZ debaty. Polska jest obecnie niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Polski prezydent zwracał uwagę, że nie można tolerować działań podejmowanych przez kraje "wbrew duchowi prawa międzynarodowego". - Nie możemy akceptować wątpliwego prawnie uzasadnienia takich działań, podjętych w złej wierze - dodał.

Duda zwrócił jednocześnie uwagę, że prawo międzynarodowe "nie może być narzędziem przeciwko sprawiedliwości" - przeciwnie ma "wspomagać tych, którzy sprawiedliwości szukają".

Prezydent apelował też o powrót Izraela i Palestyny do negocjacji i zadeklarował wsparcie dla pomysłu wysłania sił pokojowych ONZ na Ukrainę.

- Taka misja nie powinna być ograniczona do ochrony pracowników OBWE, ale powinna obejmować cały teren konfliktu, włącznie z granicą ukraińsko-rosyjską - stwierdził.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA