fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Będzie więcej fuzji i przejęć na Wyspach

Bloomberg
Brytyjskie przedsiębiorstwa czeka więcej fuzji i przejęć, w wynikać będzie to z przygotowań do wyjścia kraju z Unii Europejskiej – wynika z raportu firmy doradczej Ernst & Young.

EY objął badaniem ponad 2300 dyrektorów wykonawczych z 43 krajów. Wynika z niego, że nawet 51 proc. brytyjskich przedsiębiorstw oczekuje swojego udziału w fuzji lub przejęciu w ciągu następnych 12 miesięcy. W październiku 2016 r. odsetek ten wynosił 48 proc.

Pomimo niepewności wokół Brexitu, Wielka Brytania uplasowała się na trzeciej pozycji najatrakcyjniejszych krajów dla biznesu, choć jeszcze pół roku temu nie zmieściła się w pierwszej piątce. Na wzrost pozycji Wielkiej Brytanii w rankingu wpłynęła jasno określona data wyjścia tego kraju z Unii, minimalizująca dezinformację na rynkach.

Sprecyzowane kalendarium Brexitu zdaniem 23 proc. badanych przez EY firm przyczynił się do zwiększenia atrakcyjności Zjednoczonego Królestwa w oczach inwestorów.

Steve Ivermee, autor raportu, wskazał, że „Wielka Brytania pozostaje jedną z najlepszych destynacji biznesowych". Dodał też, że „będzie musiała utrzymać wysiłki w celu otrzymania korzystnych warunków wyjścia, w ramach jak negocjacje w sprawie Brexitu będą kontynuowane".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA