fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Rzecznik rządu o zamknięciu kraju: Każdą opcję bierzemy pod uwagę

Rząd chce uniknąć ponownego lockdownu
Rzecznik rządu Piotr Müller
Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Nie planujemy działań analogicznych do zamknięcia gospodarki wiosną tego roku. Podejmujemy wszystkie działania, by do tego nie doszło, ale musimy ważyć ludzkie życie i zdrowie - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

- Jeśli będą potrzebne dodatkowe obostrzenia, to te obostrzenia za dwa-trzy dni ogłosimy. Idziemy drogą środka. Ochrona zdrowia i obrona miejsc pracy to droga, którą wybraliśmy - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

O planach rządu mówił w rozmowie z Polsat News rzecznik Piotr Müller. - Podejmujemy działania niezbędne w danym czasie. Każdy wariant jest brany pod uwagę, ale robimy wszystko, by łóżek i respiratorów starczyło - skomentował.

- Pod kątem dalszych obostrzeń musimy patrzeć na dzienne zakażenia, ale ważniejsza jest wydolność służby zdrowia: liczba łóżek, respiratorów - dodał.

- Czas rozliczeń i podsumowań przyjdzie po II fali. Wtedy popatrzymy na całe nasze działania z perspektywy tego, czy udało się uratować pacjentów - mówił Müller

- Mówienie, że wszystko udało się świetnie byłoby dużym przejawem braku pokory - kontynuował.

Rzecznik rządu wyjaśnił, że decyzja o budowie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym nie zapadła z dnia na dzień. Opcja ta była rozważana podczas przygotowań do drugiej fali epidemii.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA