fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Białoruś

Cichanouska stawia ultimatum Łukaszence

Swiatłana Cichanouska
Swiatłana Cichanouska
AFP
Do 25 października rządzący od 1994 roku przywódca Białorusi ma podać się do dymisji. W przeciwnym wypadku "cały kraj wyjdzie na ulice".

Liderka białoruskiej opozycji demokratycznej Swiatłana Cichanouska postawiła ultimatum reżimowi. Do 25 października Aleksander Łukaszenko ma podać się do dymisji. Władze powinny zaprzestać stosowania przemocy wobec protestujących, a wszyscy więźniowie polityczni powinni zostać uwolnieni.

- Jeżeli do 25 października nasze postulaty nie zostaną spełnione, cały kraj wyjdzie na pokojowy protest. 26 października rozpocznie się ogólnokrajowy strajk wszystkich przedsiębiorstw, zablokowane zostaną wszystkie drogi, padnie sprzedaż w sklepach państwowych. Macie 13 dni, by spełnić trzy postulaty i przez cały czas Białorusini będą kontynuować swój pokojowy protest - czytamy w oświadczeniu, które "Rzeczpospolita' otrzymała od służby prasowej Cichanouskiej. - Czekaliście na rozkaz - macie rozkaz. Termin wykonania do 25 października - piszę przebywająca na Litwie liderka opozycji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA