fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Zmiana prezesa Getin Noble Banku

Fotorzepa/Marta Bogacz
Krzysztof Rosiński rezygnuje od 9 stycznia z zasiadania w fotelu prezesa szóstego co do wielkości banku w Polsce. Jego obowiązki przejmie wiceprezes Artur Klimczak.
Dzisiaj rada nadzorcza Getin Noble Banku przyjęła, złożoną z powodów osobistych, rezygnację Krzysztofa Rosińskiego z funkcji prezesa zarządu z dniem 9 stycznia 2017 roku. Jednocześnie postanowiła powołać wiceprezesa Artura Klimczaka na stanowisko prezesa (pod warunkiem i ze skutkiem od dnia wyrażenia zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego). Od 10 stycznia do uzyskania zgody KNF Klimczak będzie formalnie pełniącym obowiązki prezesa. Jak deklaruje bank, nowy prezes będzie „kontynuował działania związane z przebudową Getin Noble Banku w nowoczesną instytucję finansową opartą o bankowość relacyjną i wysoką jakość obsługi. Jego celem strategicznym pozostanie stworzenie rentownego i efektywnego banku uniwersalnego o powtarzalnych źródłach dochodów".
Krzysztof Rosiński pozostaje jednak w banku - obejmie stanowisko wiceprezesa i jak zapowiadają przedstawiciele banku będzie wspierał Artura Klimczaka w ciągu pierwszych kilku miesięcy sprawowania przez niego nowej funkcji. Rosiński będzie nadal uczestniczył w strategicznych projektach realizowanych w ramach Grupy Leszka Czarneckiego. „Rada Nadzorcza wyraziła również podziękowania dla Pana Krzysztofa Rosińskiego za jego pracę, jako Prezesa Zarządu, na rzecz rozwoju spółki, zrealizowane z sukcesem projekty akwizycyjne oraz wkład w sukces wielu podmiotów wchodzących w skład grupy kapitałowej" – czytamy w komunikacie.
Artur Klimczak jest jednym z najbardziej cenionych bankowców w Polsce. Karierę w bankowości rozpoczął w Stanach Zjednoczonych w ramach Grupy Citibank, zajmując kolejno stanowiska od doradcy kredytowego do dyrektora regionalnego odpowiedzialnego za lokalną sieć oddziałów. Od 2000 roku kontynuował karierę w Polsce kierując obszarem usług dla klientów zamożnych CitiGold. W roku 2003 objął stanowisko dyrektora zarządzającego na Europę Środkowo-Wschodnią i był odpowiedzialny za segment klientów zamożnych (Wealth Management). Od 2005 roku związany był z Bankiem Millennium gdzie w 2009 roku objął funkcję Członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar bankowości detalicznej. W 2012 roku, został powołany na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za pion bankowości detalicznej. Zaś od lipca 2015 roku pełni funkcję wiceprezesa Getin Noble Banku za bankowość detaliczną.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA