fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Wszystkie konta i karty w jednym miejscu: pierwszy agregator

Adobe Stock
ING Bank Śląski jako pierwszy na polskim rynku umożliwia klientom podgląd kont i kart z różnych banków w jednym miejscu.

Nowe rozwiązanie w systemie bankowości internetowej i mobilnej Moje ING zostało wdrożone w oparciu o usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (ang. Account Information Service, AIS) wprowadzoną przez PSD2, czyli obowiązującą od połowy września unijną dyrektywę o usługach płatniczych, która otwiera bankowość na podmioty trzecie.

Podgląd kont i kart z różnych banków w Moim ING umożliwia szybkie i bezpieczne zarządzanie finansami, bez logowania za każdym razem do kilku aplikacji. Co ciekawe pierwszymi współpracującymi w ramach PSD2 są inne banki: na początek w systemie Moje ING będzie można zobaczyć konta i karty z mBanku i z Banku Millennium. Lista banków będzie rozwijana w przyszłości.

ING deklaruje, że usługa jest bezpieczna i zgodna ze standardami PSD2, a korzystanie z niej jest bezpłatne. To klient decyduje komu, jakie konta i w jakim zakresie udostępnia. Dane w ramach usługi są chronione przez najnowocześniejsze technologie przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa obowiązujących w sektorze finansowym.

- Otwarta bankowość to zaproszenie do świata nowoczesnych finansów. Chcemy stale ułatwiać bankowanie naszym klientom i dlatego udostępniliśmy podgląd kont i kart z różnych banków w jednym miejscu, w Moim ING – mówi Marcin Giżycki, wiceprezes ING Banku Śląskiego. Już dziś nasi klienci mogą testować z nami nową usługę. To ogromna oszczędność czasu i wygoda w przypadku posiadania kont lub kart w kilku bankach. Wystarczy spojrzenie na ekran telefonu, aby wiedzieć wszystko o swoich codziennych finansach – dodaje.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA