To stanowisko Rady Głównej Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP, które 15 czerwca 2010r. 13 członków tego grona przedstawiło Andrzejowi Seremetowi, prokuratorowi generalnemu.
Prokuratorzy są już oceniani w wizytacjach, lustracjach, wewnętrznym i zewnętrznym nadzorze, wreszcie nadzorze sądowym. Opiniują ich też ciała kolegialne. Z kolei koronny argument, że oceny okresowe będą dobrą podstawą awansu zawodowego, stracił na aktualności wraz z reformą prokuratury. Wprowadziła ona bowiem procedury konkursowe na stanowiska prokuratorów w jednostkach wyższego rzędu. Nie przyjmują też prokuratorzy argumentu, że oceny okresowe funkcjonują w innych krajach, jeśli nie ma dogłębnych analiz, jak one tam rzeczywiście przebiegają i kto je przeprowadza.
Reprezentacja tego zrzeszającego co trzeciego prokuratora związku (ma 2000 członków) domaga się też rozmów o podwyżkach. Przypomina, że [b]te z 1 stycznia 2009 r. (po 1000 zł) miały być pierwszym etapem reformy. Tymczasem wynagrodzenia sędziów i prokuratorów w Polsce wciąż należą do najniższych w Europie.[/b]
– Prokuratorzy zarabiają tyle samo co sędziowie, więc domagają się dopuszczenia do rozmów, jakie Ministerstwo Sprawiedliwości prowadzi z przedstawicielami sędziów – powiedział „Rz” prokurator Jacek Skała, wiceprezes ZZ Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP.