Aktualizacja: 10.03.2018 17:33 Publikacja: 10.03.2018 17:28
Foto: Bloomberg
Problem wynagrodzeń niższych niż wymagane prawem minimum dotyka pracowników najniższych szczebli wszędzie. Różne są sposoby radzenia sobie z tym problemem – w Polsce pracodawca musi się liczyć z niewielkim mandatem i koniecznością wyrównania różnicy, w Wielkiej Brytanii radzą sobie z tym jednak w sposób znacznie bardziej zniechęcający do łamania prawa.
Na najnowszej liście Departamentu Przedsiębiorczości, Energii i Strategii Przemysłowej (Department for Business, Energy and Industrial Strategy) znalazło się 179 działających w Zjednoczonym Królestwie firm winnych 1,1 miliona funtów, których nie wypłaciły 9 200 pracownikom. Wśród firm, które mniej lub bardziej świadomie nie przestrzegały prawa znalazły się znane również w Polsce Marriott czy TGI Fridays czy kluby piłkarskie Stoke City i Birmingham City oraz wiele restauracji, kawiarni, itp. Brytyjski rząd oprócz podania ich nazw do publicznej wiadomości nakazał również wyrównanie pracownikom wypłat i zapłacenie dalszych 1,3 mln kar.
Przeciętne miesięczne wynagrodzenie nominalne brutto w gospodarce narodowej wyniosło w pierwszym kwartale tego r...
Polscy imigranci w Wielkiej Brytanii wyprzedzili pod względem przeciętnych zarobków lokalnych pracowników. Mogło...
6842 zł brutto – tyle w listopadzie ub. roku wynosiła mediana wynagrodzeń w gospodarce narodowej. Według danych...
Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wzrosło w marcu o 7,7 proc. rok do roku –...
W tym roku zwiększyła się różnica między pożądanym a realnym wynagrodzeniem młodych ludzi, którzy łączą studia z...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas