[link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=312522]Ustawa z dnia 7 maja 2009 r. o zmianie ustawy o czasie pracy kierowców (DzU nr 79, poz. 670)[/link] i zmiana treści przepisu art. 25 ustawy nie zwalnia pracodawcy z obowiązku prowadzenia ewidencji czasu pracy kierowców zatrudnionych na podstawie stosunku pracy.
Zgodnie z obecnym brzmieniem przepisu art. 25 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=173274]ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców (DzU nr 92, poz. 879 ze zm.)[/link], pracodawca nadal jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji czasu pracy kierowców niezależnie od stosowanego systemu czasu pracy i sposobu wynagradzania za godziny nadliczbowe i za pracę w porze nocnej.
Brak wyraźnego odesłania do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej regulującego zakres prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposób prowadzenia akt osobowych pracownika nie zmienia faktu, że prowadzona przez pracodawcę dokumentacja, bez względu na formę, powinna stanowić spójną i rzetelną ewidencję czasu pracy kierowcy, która umożliwi prawidłowe ustalenie jego wynagrodzenia i innych świadczeń związanych z pracą, np.: wynagrodzenia wraz z dodatkiem za pracę w godzinach nadliczbowych, wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy wskutek choroby, za urlop wypoczynkowy oraz inne usprawiedliwione nieobecności w pracy.
W tym celu ustawodawca przyjął, że pracodawca może prowadzić ewidencję czasu pracy kierowców w formie:
1) zapisów na wykresówkach;