Program powstał we współpracy z BNP Paribas, KUKE Grupa PFR, Bisnode.
Aktualizacja: 19.12.2019 12:34 Publikacja: 19.12.2019 12:34
Program powstał we współpracy z BNP Paribas, KUKE Grupa PFR, Bisnode.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Materiał Partnera.
Program powstał we współpracy z BNP Paribas, KUKE Grupa PFR, Bisnode.
Polski eksport rośnie w siłę! W 2022 roku jego wartość po raz pierwszy przekroczyła granicę 300 mld euro, osiągając 343,8 mld euro, czyli 1607 mld złotych. Tak dobry wynik to zasługa trafnych strategii polskich przedsiębiorców. Wielu spośród nich uczestniczyło w programach Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Wsparcie dla polskich eksporterów jest kontynuowane i powinno przynieść kolejne sukcesy.
Szeroko pojęta energia odnawialna, gospodarka w obiegu zamkniętym, elektromobilność, różne projekty i inwestycje.
Polskie firmy potrafią doskonale radzić sobie na rynkach zagranicznych. Doskonałym tego dowodem są wyniki ubiegłorocznego eksportu, którego wartość wyniosła rekordowe 343,8 mln euro. Nasza gospodarka ma szansę na kolejne sukcesy, co dotyczy również małych i średnich przedsiębiorstw. Do rozwoju biznesu za granicą potrzebują one nie tylko strategii i kapitału, ale również rozpoznawalności. Właśnie na tym skupiają się programy promujące polski eksport, realizowane między innymi przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Jakie możliwości otwierają się przed polskimi eksporterami?
Zrazy z gęsi, kacze udo z kluskami śląskimi, rolada wołowa, krem z pieczonej gęsi, serniki, szarlotki i bezy – to tylko niektóre dania, jakie przygotowały restauracje w całym kraju na Tydzień Kuchni Polskiej.
O czym dzisiaj rozmawialiśmy? Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów programu #RZECZo...
Powstanie Warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Ze względu na jego tragiczne skutki, w szczególności olbrzymie straty ludzkie i materialne, kwestia zasadności decyzji o rozpoczęciu zrywu pozostaje przedmiotem debat i gorących polemik. Oto Powstanie Warszawskie dzień po dniu.
Diamentowe Planety w rękach liderów zrównoważonego rozwoju branży chemicznej, czyli wielki finał programu BASF dla klientów „Razem dla Planety”.
Jeśli dziś mocno postawimy na rozwój energetyki jądrowej, to na dekady nie tylko zapewnimy sobie bezpieczeństwo energetyczne, ale też stworzymy prężną gałąź gospodarki – mówi Dawid Jackiewicz, wiceprezes Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych.
Jak powinna wyglądać cyfrowa transformacja biznesu i jak mogą ją wspierać nowoczesne technologie – wyjaśnia Olga Złotnicka, dyrektorka wykonawcza ds. transformacji i efektywności Orange Polska.
Sztuczna inteligencja zmienia łańcuchy dostaw w okresach wysokiego popytu – przekonuje Scott Russell, członek zarządu SAP SE, odpowiedzialny za sprzedaż, usługi, współpracę z partnerami oraz zaangażowanie klientów firmy.
Dzisiejsze firmy zdają sobie sprawę z roli, jaką odgrywają w społeczeństwie, dlatego coraz więcej z nich angażuje się w działania na rzecz generowania zmiany społecznej. Innowacyjnym podejściem do społecznej odpowiedzialności biznesu wyróżnia się Bank BNP Paribas.
Staramy się sprostać potrzebom przewoźników i kierowców – przekonuje dyrektor Rynku Transportu Ciężkiego w PKO Leasing Piotr Gąska.
Daniel Kahneman, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, w swojej książce „Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym” (szczerze polecam każdemu do przeczytania co najmniej kilka razy) opisał w bardzo przystępny i ciekawy sposób podstawowe mechanizmy ludzkiego rozumowania, które jak ulał pasują do wczorajszych, dzisiejszych czy przyszłych decyzji i działań przeciętnego inwestora.
Spółka CPK zaprezentowała Białą Księgę Rozwoju Kolei
Ostatni rok przyniósł prawdziwy przełom w projekcie budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Spółka odpowiedzialna za realizację inwestycji – Polskie Elektrownie Jądrowe – posiada komplet pozwoleń administracyjnych umożliwiających rozpoczęcie prac terenowych w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino w gminie Choczewo.
Słaby popyt, zmiana strategii, nowy koncept – przyczyny wycofania z oferty modeli samochodów są różne. Tu znajdziesz wszystkie wycofane w najbliższym czasie z produkcji modele aut.
Smakosze kubańskiego trunku mają prawo do niepokoju. Producenci rumu szykują się na problemy w związku z fatalnymi prognozami zbiorów cukru na Kubie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Grecja przepuściła przez swoją przestrzeń powietrzną samolot z rosyjską delegacją z Siergiejem Ławrowem na pokładzie. Ławrow przyleciał do Skopje na spotkanie szefów MSZ państw OBWE.
Deweloper rozpoczyna sprzedaż mieszkań przy ul. Orzechowej w stołecznych Włochach. W planach ma inwestycje w miastach regionalnych.
Rosyjskie ministerstwo pracy straciło 100 terabajtów danych, a mieszkańcy Krymu obejrzeli wystąpienie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.
Były prezydent Kazachstanu opublikował wspomnienia, w których opowiedział o dotychczas nieznanych stronach swojej biografii. Przez lata władze kraju trzymały to w tajemnicy.
Formuła zaproponowana przez Polskę 2050 pozwoliłaby objąć wakacjami kredytowymi posiadaczy około 250 tys. hipotek. To cztery razy mniej niż w wariancie forsowanym przez dotychczasowy rząd.
Papież Franciszek oświadczył w czwartek, że cierpi na "ostrą, bardzo zakaźną formę zapalenia oskrzeli, która nie pozwoliła mu udać się na Dubaju na konferencję klimatyczną COP28.
Włoski dom mody musi radzić sobie ze strajkiem pracowników, którym nie podoba się przeprowadzka biura projektowego z Rzymu do Mediolanu.
Przed Kijowem bardzo trudny czas. Ukraina będzie musiała szukać rozwiązania, które pozwoli jej przetrwać - ocenił w TOK FM były dowódca Wojsk Lądowych gen. Waldemar Skrzypczak, komentując przebieg wojny Rosji z Ukrainą.
Jeśli ktoś szukał namacalnych dowodów na manipulacje cenowe naszego narodowego czebola kierowanego przez Daniela Obajtka tuż przed wyborami, to właśnie kropkę nad „i” w tej sprawie postawiły najnowsze dane GUS.
To my musimy sprostać wymaganiom pokolenia Z, które niedługo zacznie dominować na rynku, a które nie chce czuć, że cokolwiek poświęca dla pracy – mówi Anna Tarasewicz, dyrektor ds. HR w Regionie EMEA i członkini zarządu BASF Catalysts Polska.
Sklepy będą w grudniu otwarte 10 i 17. Tak wynika z nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni, którą w środę przyjął Sejm, a w czwartek przegłosował Senat.
Najnowsza analiza naukowców z Uniwersytetu Delaware wykazała, że pogłębiający się kryzys klimatyczny przynosi szereg strat gospodarczych, uderzając najsilniej w kraje najmniej zamożne. Kraje bogate niekiedy wręcz korzystają na tym, że zmienia się klimat.
Komisja środowiska Parlamentu UE zagłosowała za przyjęciem przełomowego rozporządzenia o odbudowie zasobów przyrodniczych. To kluczowa decyzja, która umożliwi odtworzenie zdegradowanych ekosystemów UE.
Do mniej więcej 12 grudnia Polską będzie rządził marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Rząd Morawieckiego nazywany „chwilówką” nie działa, Donald Tusk nie ma umocowania prawnego, a prezydent jest zajęty pomaganiem PiS-owi i planowaniem wyjazdów na narty.
Londyńska wystawa multimedialnej artystki o światowej sławie i statusie celebrytki, bije rekordy powodzenia. Autorka dokładnie dziś obchodzi urodziny. Oto jej "portret ekstremalny".
Jak donosi "New York Times", amerykańska firma biotechnologiczna Loyal ogłosiła, że jest o krok od wprowadzenia na rynek leku, dzięki któremu psy będą żyły dłużej. Trwa nabór na badania, które mają być przeprowadzone w 62 klinikach weterynaryjnych w całych Stanach Zjednoczonych.
Ukraina uzyskała nadzwyczajną pomoc z Polski i Rumunii w celu pokrycia deficytu w systemie energetycznym. Szybka dostawa potrzebnego prądu była możliwa dzięki pełnej synchronizacji systemów energetycznych Ukrainy i Unii.
Brytyjski start-up zaprezentował innowacyjną technologię, która może zmienić wspomóc leczenie nowotworów. „Medycyna nuklearna” stanie się bardziej dostępna.
SBU miała wysadzić pociąg towarowy w tunelu na jednej z ważnych linii kolejowych między Rosją a Chinami - informuje "Kyiv Post", powołując się na swoje źródła.
Matexi Polska ma już pozwolenie na budowę ponad 140 mieszkań na warszawskiej Woli. Mają być gotowe na początku 2026 roku.
Organ może obniżać przedsiębiorcom podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne.
Były prezydent twierdził, że podpisy na zobowiązaniu do współpracy z SB oraz pokwitowaniach odbioru pieniędzy, które w 2016 r. znaleziono w domu gen. Czesława Kiszczaka, nie należą do niego. Prokuratura uważa, że kłamał.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas