Aktualizacja: 13.08.2015 23:21 Publikacja: 13.08.2015 22:00
2 zdjęcia
ZobaczFoto: Rzeczpospolita
Jest niedziela. Niepisana tradycja nakazuje po kościele zajść do cukierni po lody. Gdzie? Lokali w okolicy wprawdzie jest kilka, ale przed jednym kolejka jest zdecydowanie najdłuższa. To Sowa – czyli wizytówka Bydgoszczy. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że ta rodzinna cukiernia nadzwyczaj skutecznie podbija rynek i ma już ponad 150 lokali.
– Dochodzą do nas sygnały, że staliśmy się wizytówką Bydgoszczy, gdzie mieści się siedziba naszej firmy. Mieszkańcy polecają przyjezdnym gościom, w ramach zwiedzania miasta, nasze punkty zlokalizowane przy Starówce. To bardzo miłe, bo tutaj wszystko się zaczęło. Tradycja produkcji naszych słodkich wyrobów sięga 1946 roku i trwa nieprzerwanie do dziś – mówi „Rz" Adam Sowa.
Różnorodność, równość i inkluzja (DEI) to kluczowe elementy, które determinują rozwój i sukces nowoczesnych organizacji. Pomimo deklaratywnych działań i polityk, wciąż istnieją poważne wyzwania związane z ich implementacją, szczególnie w obszarach prawnych, instytucjonalnych oraz świadomości społecznej i biznesowej. Inkluzywność i równość w pracy to warunek niezbędny do pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego oraz eliminacji barier ograniczających rozwój społeczny i zawodowy różnych grup.
Raport Mario Draghi’ego podkreśla pilną potrzebę przyspieszenia działań Unii Europejskiej w obliczu globalnych wyzwań gospodarczych, ale wymaga to realistycznego podejścia, skoordynowanych działań państw członkowskich oraz uwzględnienia specyfiki nowej Europy, co stanowi kluczowe wyzwanie dla polskiej prezydencji. Przed nami historyczny moment, który może wpłynąć na kierunek polityki unijnej, szczególnie w zakresie Europejskiego Zielonego Ładu oraz konkurencyjności Europy na globalnej arenie.
Bezpieczeństwo lekowe, definiowane jako zdolność do samowystarczalności w zakresie produkcji leków i substancji czynnych (API), stanowi fundament zdrowotnej i ekonomicznej stabilności Europy. Zdaniem uczestników panelu dyskusyjnego „Bezpieczeństwo lekowe jako filar gwarantujący stabilność europejskiej gospodarki”, strategiczna niezależność wymaga nie tylko relokacji produkcji do Europy, ale także wsparcia rozwoju lokalnego przemysłu farmaceutycznego oraz stworzenia europejskiej listy leków krytycznych.
W sesji otwierającej scenę ESG, na którą składało się wystąpienie na temat atestacji, panel dyskusyjny „CSRD, CSDDD, Atestacja. Na jakim etapie jesteśmy?” oraz case study Grupy ERBUD, omówiliśmy najważniejsze wyzwania, które czekają przedsiębiorstwa raportujące zgodnie z nowymi wymogami.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Łańcuchy wartości to jedno z największych wyzwań w raportowaniu zrównoważonego rozwoju. Zebranie danych od setek, a często tysięcy kontrahentów wiąże się z ogromnym nakładem pracy i wydatkami. Dlatego firmy szukają rozwiązań, które pomogą im usprawnić ten proces. Na rynku pojawiają się rozwiązania wspierające raportowanie.
W tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu Restaurant & Bar Design Awards, w którym nagradzane są najlepiej zaprojektowane lokale gastronomiczne z całego świata, wyróżnienie zdobyła kawiarnia „Woda” z Bydgoszczy.
Do 18 października można głosować na najlepszy turystyczny spot promocyjny na świecie. W konkursie biorą udział trzy polskie produkcje.
Znamy krótką listę prestiżowego konkursu Restaurant & Bar Design Awards 2024. Znalazły się na niej aż trzy lokale z Polski. To dwie kawiarnie i przestrzeń eventowa. Co ciekawe - tylko jeden z tych lokali mieści się w Warszawie.
To, że resort finansów opublikował założenia do nowelizacji ustawy o dochodach samorządów, nie uspokoiło samorządowców. Zastanawiają się, czy nie brakuje czasu, by uchwalić reformę i zdążyć przygotować na jej podstawie budżety samorządów na przyszły rok.
Rynek kolejowy ma przed sobą pomyślne perspektywy, rosną przewozy, potrzebny jest nowy tabor. Producenci taboru zwiększają możliwości produkcyjne.
Wśród wielu przedstawień krajowych i zagranicznych zaproszonych na rozpoczynający się 20 kwietnia XXX Bydgoski Festiwal Operowy szczególnie cieszy obecność Opery Lwowskiej z „Turandot” wyreżyserowaną przez Michała Znanieckiego.
Cezary Tomczyk nie ma wątpliwości, że minister Mariusz Błaszczak był informowany przez wojsko o nieznany obiekcie, który pojawił się nad Polską 16 grudnia 2022 r. Proponuje Błaszczakowi zapoznanie się z dokumentami MON.
Wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk potwierdził to, o czym „Rzeczpospolita” napisała 1 czerwca 2023 r. – że szef resortu obrony był informowany o incydencie w polskiej przestrzeni powietrznej 16 grudnia 2022 roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas