- Tegoroczne awanse partnerskie – rekordowe pod względem liczby – bardzo jasno pokazują kierunek rozwoju naszej kancelarii. Mam na myśli nie tylko kluczowe branże i praktyki, ale także możliwości rozwoju, jakie stwarzamy naszym prawnikom. W CMS stawiamy zarówno na rozwój prawniczych talentów związanych z naszą kancelarią od dawna, jak i prawników, którzy dołączyli do nas w ostatnim czasie. W CMS mogą skutecznie budować swój biznes w ramach obranej specjalizacji, osiągając kolejne szczeble zawodowe – podkreśla Andrzej Pośniak, partner zarządzający kancelarią CMS w Polsce.
Agnieszka Skorupińska, adwokat z 13-letnim doświadczeniem, od trzech lat kieruje praktyką prawa ochrony środowiska w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, działającą w ramach zespołu energetyki i projektów infrastrukturalnych kancelarii CMS. Specjalizuje się w polskim i unijnym prawie ochrony środowiska oraz zasobów naturalnych, doradzając przedsiębiorstwom w zakresie regulacji, projektów inwestycyjnych oraz w aspektach środowiskowych w transakcjach nieruchomościowych, fuzji i przejęć oraz procesów finansowania. Z sukcesem reprezentuje klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowych dotyczących prawa ochrony środowiska. Jako doradca skutecznie reprezentuje spółki z sektora energetycznego, chemicznego, przemysłu ciężkiego, budowlanego, gospodarki odpadami, FMCG, odnawialnych źródeł energii, samochodowego, odzieżowego i spożywczego. W ostatnim czasie doradzała m.in. przy projektach budowy nowych bloków energetycznych, projektach waste to energy oraz w skomplikowanych sprawach remediacyjnych. Agnieszka rekomendowana jest w rankingu Chambers Europe oraz Legal 500 jako jeden z najlepszych doradców prawnych w zakresie prawa ochrony środowiska w Polsce. Do kancelarii CMS dołączyła w lipcu 2017 r. Wcześniej związana była z inną renomowaną międzynarodową kancelarią prawną.
Jakub Podkowa, radca prawny, od 14 lat doradza bankom oraz innym podmiotom finansującym, a także kredytobiorcom w zakresie przygotowywania oraz negocjowania dokumentacji kredytowej. Jego doświadczenie obejmuje także doradztwo związane z finansowaniem bieżącej działalności przedsiębiorstw oraz finansowaniem inwestycji w wielu gałęziach gospodarki, jednakże ze szczególnym uwzględnieniem rynku nieruchomości komercyjnych. Nadzoruje także badania o charakterze due diligence oraz ma doświadczenie w doradztwie krajowym i zagranicznym instytucjom rynku finansowego w sprawach regulacyjnych, w tym w zakresie outsourcingu, tajemnicy bankowej, zakładaniu oddziałów i przedstawicielstw. W kancelarii CMS od 2018 r., wcześniej związany był z dwiema innymi wiodącymi międzynarodowymi kancelariami prawnymi. Jest rekomendowany w rankingu Chambers Global oraz Chambers Europe w kategorii Bankowość i Finanse. Jedynie w trakcie ostatnich kilkunastu miesięcy reprezentował Aareal, Allianz RE, Bank Ochrony Środowiska, BNP Paribas, Erste Group Bank, Getin Noble Bank, Hypo Noe, ING Bank Śląski, mBank, Pekao, Raiffeisenlandesbank Nieder?sterreich-Wien, Santander Bank Polska w różnorodnych, często transgranicznych, transakcjach finansowania na rynku nieruchomości.
Jakub Wieczorek, adwokat, od ponad 12 lat specjalizuje się w prawie bankowym i finansowym, w szczególności w finansowaniu transakcji nabycia spółek, finansowaniu korporacyjnym, finansowaniu aktywów i projektów w formule project finance oraz nieruchomości. Jest rekomendowany w kategorii Bankowość i Finanse w rankingu Chambers Global oraz Chambers Europe, a także w rankingu IFLR1000. Do kancelarii CMS dołączył w maju 2018 r. wcześniej związany był z dwiema renomowanymi międzynarodowymi kancelariami prawnymi. Specjalizuje się w negocjowaniu warunków finansowania (term sheet), dokumentacji kredytowej (w szczególności według wzorca LMA), dokumentacji finansowania mezzanine, a także umów międzywierzycielskich. Wielokrotnie uczestniczył w złożonych transakcjach finansowania, zarówno po stronie instytucji finansowych, reprezentując największe polskie i zagraniczne banki, a także prywatnych pożyczkodawców mezzanine, jak i po stronie inwestorów, doradzając na rzecz polskich i zagranicznych spółek giełdowych, funduszy nieruchomościowych, funduszy private equity i inwestorów prywatnych. Obecnie doradza, między innymi, spółce Grupa Azoty Polyolefins w związku z pozyskaniem finansowania dłużnego na realizację kompleksu chemicznego Polimery Police przeznaczonego do produkcji propylenu oraz polipropylenu.
Ponadto awans na stanowisko wspólnika międzynarodowego od 1 maja br. otrzymali trzej partnerzy lokalni w warszawskim biurze kancelarii CMS: