Aktualizacja: 13.01.2015 15:10 Publikacja: 13.01.2015 15:10
Beata Mrozowska-Bartkiewicz jest radcą prawnym, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Przed dołączeniem do DLA Piper była związana zawodowo z Polską Izbą Ubezpieczeń, gdzie odpowiadała za nadzór nad kwestiami legislacyjnymi dotyczącymi działalności ubezpieczeniowej w Polsce. Wcześniej pełniła funkcję dyrektora Działu Prawnego w Pramerica Życie TUiR, współpracowała też z inną międzynarodową kancelarią prawną, w której zajmowała się obsługą instytucji finansowych, głównie zakładów ubezpieczeń. W latach 1990-2000 pracowała w Ministerstwie Finansów m.in. na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Systemu Bankowego i Instytucji Finansowych oraz Departamentu Ubezpieczeń. Jest autorką i współautorką licznych publikacji poświęconych regulacjom prawnym dotyczącym ubezpieczeń i instytucji finansowych.
Nie należy zaległościami czynszowymi obciążać małoletniego dziecka lokatorów, które jako dorosły może żądać za sądowy wyrok odszkodowania - orzekł Sąd Najwyższy. I uwzględnił skargę nadzwyczajną rzecznika praw obywatelskich.
Śmierć rodziców nieodłącznie wiąże się z koniecznością załatwienia formalności związanych z podziałem majątku. Jeśli między spadkobiercami panuje zgoda, przyjęcie spadku z reguły nie jest skomplikowane. Kto uczestniczy w procesie dziedziczenia?
System e-Doręczeń, czyli cyfrowy odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru, zacznie powszechnie obowiązywać już 1 stycznia 2025 roku.
Nawet lekarz, który przyjmuje pacjentów prywatnie, wystawi receptę na leki refundowane. Dzięki temu pacjent, który po prywatnej wizycie będzie chciał dostać bezpłatny lek, nie będzie musiał już iść po taką receptę do lekarza rodzinnego.
Przez wciąż wysoki wskaźnik inflacji wydatki świąteczne Polaków rosną z roku na rok. Podczas gdy w 2022 roku było to średnio 1427 zł, to w 2023 roku przeciętny Polak wydał na święta już 1490 zł .
Na czele Trybunału Konstytucyjnego stanie Bogdan Święczkowski. Prezydent powołał go w poniedziałek na nowego prezesa Trybunału w miejsce kończącej kadencję Julii Przyłębskiej.
Wszyscy muszą reagować na zmiany w otoczeniu, a jeśli potrafią, to powinni je wyprzedzać. Inaczej znikną z rynku. Ta zasada dotyczy wszystkich: i firm i samorządów prawniczych - mówi Maciej Bobrowicz, radca prawny, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych przez trzy kadencje.
Nowa technologia jest w stanie wykonywać wiele rutynowych zadań, ale nie zmniejszy zapotrzebowania na wykwalifikowanych prawników. Ich rola będzie jednak ewoluować w kierunku analitycznych, strategicznych oraz zarządczych funkcji.
O dekadzie wspólnej drogi, recepcie na sukces i planach rozwoju opowiadają adwokatki Paulina Kieszkowska i Ewa Rutkowska oraz radca prawny Marcin Kolasiński, wspólnicy kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński.
Skala działalności, ale też pewien nieuchwytny duch kancelarii sprawiają, że najbardziej utalentowane osoby mogą rozwijać w CMS swoje kompetencje – mówi Andrzej Pośniak, partner zarządzający w kancelarii CMS.
Prawnicy, którzy publikują specjalistyczne teksty na stronie kancelarii, mogą skorzystać z preferencyjnych 50 proc. kosztów uzyskania przychodów.
Kancelaria HRLS Zwolińska & Zwoliński powiększyła zespół specjalizujący się w prawie pracy, zatrudniając prawniczkę Aleksandrę Woźniak. Aleksandra specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców w szerokim zakresie prawa pracy, obejmującym m.in. spory pracownicze, procesy rekrutacyjne, monitoring wizyjny, a także kwestie dotyczące benefitów i wynagrodzeń. Posiada także szerokie kompetencje w zakresie przygotowywania kluczowych dokumentów związanych z zarządzaniem zespołami oraz analizy przepisów prawa pracy w różnych jurysdykcjach.
Kwestia kancelarii odszkodowawczych wymaga uporządkowania. Ministerstwo Sprawiedliwości poszuka rozwiązań.
Rynek usług prawniczych w Polsce jest stabilny, a czołówka największych kancelarii trzyma się mocno.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas