Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na zwiększenie przez Bank kapitału Tier II. KNF wydała już zgodę na dokonanie powyższej operacji.

„W tym roku, jest to pierwsza tak duża emisja na polskim rynku, dokonywana zgodnie z Rozporządzeniem CRR. Istotnym wyzwaniem dla instytucji emitującej obligacje podporządkowane w oparciu o to rozporządzenie i inne akty wydane na jego podstawie jest konieczność spełnienia szeregu rygorystycznych wymogów i uzyskania stosownych zezwoleń KNF" – podkreśla dr Adam Stopyra, Counsel oraz szef praktyki regulacyjnej w kancelarii CMS, który kierował pracami zespołu doradzającego PKO BP.

Zakres prac CMS obejmował złożony proces przeprowadzenia emisji, w tym sporządzenie dokumentacji emisyjnej oraz przygotowanie odpowiednich wniosków do KNF i KDPW.

W skład zespołu weszli Łukasz Machalski, radca prawny oraz Magdalena Trzepizur, adwokat.

Praktyka regulacyjna ds. sektora finansowego działa w ramach Departamentu Bankowości i Finansów kancelarii CMS, liczącego prawie 20 prawników. Praktyka bankowości kancelarii CMS uznawana jest za jedną z wiodących na polskim rynku, co potwierdza klasyfikacja w międzynarodowym rankingu Legal500 oraz w publikowanym na naszym rynku Rankingu Kancelarii Regulacyjnych Polityki Insight 2017.