Europejski rynek fuzji i przejęć skorzysta na wojnie handlowej

Na europejskim rynku fuzji i przejęć rośnie optymizm dotyczący utrzymania wysokiego poziomu aktywności transakcyjnej w kolejnych 12 miesiącach - wynika z szóstej edycji „European M&A Outlook” raportu opublikowanego przez kancelarię CMS wspólnie z firmą analityczną Mergermarket. Zdecydowana większość ankietowanych na potrzeby publikacji spodziewa się ożywienia działalności M&A w kolejnych dwunastu miesiącach, w tym oczekuje, iż wzrost aktywności będzie znaczący.

Publikacja: 19.10.2018 22:45

Europejski rynek fuzji i przejęć skorzysta na wojnie handlowej

Foto: 123RF

Rosnące zainteresowanie europejskimi aktywami ze strony inwestorów spoza naszego kontynentu, w szczególności pochodzących z USA, Japonii oraz Chin, będzie jednym z głównych czynników napędzających europejski rynek fuzji i przejęć w perspektywie roku. Aż 92% respondentów spodziewa się zwiększenia liczby transakcji dokonywanych przez graczy pozaeuropejskich, podczas gdy 2/3 wskazuje na oczekiwany wzrost wartości tego typu przejęć.

Raport European M&A Outlook przygotowany przez kancelarię CMS i Mergermarket powstał na podstawie badania obejmującego 230 przedstawicieli rynku M&A w Europie, w tym dyrektorów generalnych spółek, dyrektorów finansowych, przedstawicieli banków, dyrektorów ds. fuzji i przejęć, inwestorów private equity i ekspertów branżowych.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Praca, Emerytury i renty
Opiekujesz się chorym rodzicem? Sprawdź, kiedy przysługuje zasiłek opiekuńczy
W sądzie i w urzędzie
Czy poświadczony notarialnie odpis wystarczy do wpisu w księdze? Wyrok trzech sędziów SN
Sądy i trybunały
Nieoczekiwana zmiana szefa Izby Sądu Najwyższego
Prawo karne
Czy Braun dopuścił się „kłamstwa oświęcimskiego"? Prawnicy nie mają wątpliwości
Podatki
Rodzic może stracić ulgi w PIT, jeśli dziecko za dużo zarobi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama