Aktualizacja: 01.02.2022 09:49 Publikacja: 01.02.2022 07:05
Foto: Fotorzepa / Dominik Pisarek
O wymierzenie prezydentowi miasta grzywny za nieprzekazanie Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Kielcach skargi na bezczynność wraz z odpowiedzią na skargę i aktami sprawy zwróciła się do tego sądu autorka wniosku z maja 2021 r. o udostępnienie informacji publicznej.
Wniosek o wymierzenie grzywny jest następstwem zbiegu okoliczności, na które organ nie miał żadnego wpływu – oświadczył prezydent miasta. O wniosku o wymierzenie grzywny dowiedział się z pisma WSA. Skarga na bezczynność wraz z wnioskiem o wymierzenie grzywny nie dotarła bowiem do urzędu miasta – twierdził organ administracji. Mimo że dostarczenie przesyłki potwierdza wydruk ze strony internetowej Poczty Polskiej, a pracownik kancelarii urzędu miasta potwierdził odbiór korespondencji podpisem na tablecie, w rzeczywistości nie otrzymał jej do rąk. Nie została też zarejestrowana w dzienniku korespondencyjnym – argumentował prezydent miasta. Przypuszczalnie pracownik potwierdził zbiorczo, również na tablecie, odbiór 55 przesyłek, które w tym dniu dostarczyła Poczta Polska. Doszło więc najprawdopodobniej do uchybienia ze strony operatora pocztowego – sugerował organ administracji. Jednocześnie poinformował, że informacja żądana we wniosku z maja 2021 r. o udostępnienie informacji publicznej została doręczona skarżącej jeszcze przed rozpatrzeniem sprawy przez sąd, niezwłocznie po otrzymaniu korespondencji sądowej zawierającej wniosek o wymierzenie kary pieniężnej. Organ spełnił więc obowiązek udzielenia informacji publicznej. Niedotrzymanie terminu jej udzielenia wynika ze zwykłego przeoczenia.
Mój klient nie przyznał się do zarzucanych mu czynów; złożył oświadczenie dotyczące swojej kondycji zdrowotnej –...
Rzecznik Praw Pacjenta wypłaci pacjentowi najwyższą możliwą do przyznania sumę świadczenia kompensacyjnego z Fun...
Sąd Najwyższy uznał w środę częściowo skargi Karola Nawrockiego i Marka Jakubiaka, którzy zakwestionowali niektó...
Czy złożenie w akcie notarialnym nieprawdziwego oświadczenia stanowi przestępstwo? Sprawę, na kanwie historii z...
Wiemy, że maturzyści i ósmoklasiści często pragną sprawdzić swoje odpowiedzi zaraz po zakończeniu egzaminu. Dzię...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas