Ubezpieczenia wzajemne w Polsce

Ochrona mienia publicznego przed skutkami klęsk żywiołowych z wykorzystaniem mechanizmu wzajemności w ubezpieczeniach to jeden z tematów IV Europejskiego Kongresu Samorządów.

Publikacja: 19.04.2018 09:02

Ubezpieczenia wzajemne w Polsce

Foto: Bloomberg

Dlaczego zapomniano o ubezpieczeniach wzajemnych w Polsce? Jakie są główne obawy włodarzy jednostek samorządu terytorialnego przed wzajemnością? Czy Członek Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych partycypuje w szkodzie czy w stracie technicznej? Co zyskuje jednostka samorządu terytorialnego, implementując na swoim majątku wzajemność w ubezpieczeniach? Odium pojęcia „dopłata" oraz tworzenie Związków Wzajemności Członkowskiej jako zabezpieczenie homogeniczności współtworzących daną grupę ryzyk.

To tylko niektóre z zagadnień, nad którymi pochylą się uczestnicy debaty „Ochrona mienia publicznego przed skutkami klęsk żywiołowych z wykorzystaniem mechanizmu wzajemności w ubezpieczeniach".

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Ubezpieczenia
Hulajnogi na prąd wciąż bez obowiązkowego OC
Ubezpieczenia
Andrzej Klesyk: Holding PZU leży w interesie państwa
Ubezpieczenia
PZU idzie do prokuratury w sprawie odszkodowania dla fundacji ojca Rydzyka
Ubezpieczenia
Idą wielkie porządki w PZU. Holding zamiast Grupy. Ważą się losy banków
Ubezpieczenia
Dobre wyniki Grupy PZU w 2024 r. Nowa strategia bez zmian. Ważą się losy banków
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem