Hubert Hurkacz wygrał drugi trzysetowy mecz w Miami

Rywalem Huberta Hurkacza był mieszkaniec Florydy, Sebastian Korda, syn Petra, mistrza Australian Open 1998. Obecność ojca nie pomogła, Hurkacz zwyciężył 7:6 (7-5), 6:7 (5-7), 6:3 i zagra we wtorek w 1/8 finału z Grigorem Dimitrowem lub Yannickiem Hanfmannem

Publikacja: 26.03.2024 04:53

Hubert Hurkacz

Obaj tenisiści mają prawie dwa metry wzrostu, obaj grają dość podobnie, choć Hurkacz ma przewagę serwisową, a jego rywal bywa zwykle nieco bardziej chętny do podejmowania ryzyka ataku. Za Amerykaninem stoi sławny ojciec, Petr Korda i dobra szkoła czeskiego tenisa (obecnym trenerem Sebastiana jest Radek Stepanek), za sukcesy Huberta już od paru lat odpowiada trener z USA Craig Boynton.

Hubert Hurkacz — Sebastian Korda: Dwa sety bez przełamań

Grali piąty raz, dotychczasowy bilans spotkań (3-1) i ranking ATP wskazywały na Polaka, ale wygrać z Kordą, w obecności jego rodziców, od dawna mieszkających w Bradenton na Florydzie, dziewczyny, trenera i jeszcze paru znajomych było sprawą niełatwą. Mecz od początku miał spokojny rytm, którego silniejsze akcenty wyznaczały jedynie serwisy obu tenisistów. Już po kilkunastu minutach można było się zakładać, że dojdzie do tie-breaka, albo tie-breaków.

I tak właśnie było, dwa sety bez przełamań, dwie dogrywki. Pierwsza bardzo wyrównana, odrobinę więcej szczęścia miał Polak, wygrał 7-5; w drugiej nieco bardziej skuteczny od początku był Sebastian Korda i też wygrał 7-5.

Hubert Hurkacz — Sebastian Korda: Zmiana w czwartym gemie trzeciego seta

Decydujący set przyniósł wreszcie zmianę: w czwartym gemie Polak po raz pierwszy przełamał podanie rywala, objął prowadzenie 3:1, podwyższył na 4:1. Za kilkanaście minut sędzia Renaud Lichtenstein mógł wreszcie ogłosić: gem, set, Hurkacz!

Niespodzianka w turnieju kobiet w Miami: Coco Gauff przegrała w trzech setach z wracającą do formy Caroline Garcią

W 1/8 finału Polak zmierzy się z Bułgarem Grigorem Dimitrowem, który gładko wygrał swój pojedynek z Niemcem Yannickiem Hanfmannem (56. ATP) w dwóch setach — 6:1, 6:0.

Poniedziałek na kortach Hard Rock Stadium do meczu Huberta nie przyniósł znaczących niespodzianek w turnieju męskim, awansowali m. in. Alexander Zverev, Alex de Minaur i Karen Chaczanow, za to w turnieju kobiecym taka niespodzianka była: Coco Gauff przegrała w trzech setach z wracającą do formy Caroline Garcią. Francuzka ostatnimi czasy spadła do trzeciej dziesiątki świata, ale zaczyna już przypominać dawną bojową dziewczynę, która wygrywała kiedyś WTA Finals w Fort Worth. Jelena Rybakina (4) i Maria Sakkari (8) też awansowały do ćwierćfinału.

Turniej Miami Open presented by Itaú
> Miami/Hard Rock Stadium

WTA 1000 – 1/8 finału: C. Garcia (Francja, 23) – C. Gauff (USA, 3) 6:3, 1:6, 6:2; J. Rybakina (Kazachstan, 4) – M. Keys (USA, 17) 6:3, 7:5; M. Sakkari (Grecja, 8) – A. Kalińska (22) walkower; W. Azarenka (27) – K. Boulter (W. Brytania, 24) 7:5, 6:1; J. Putincewa (Kazachstan) – A. Kalinina (Ukraina, 32) 6:4, 7:6 (7-5).
ATP Masters 1000 – III runda: A. Zverev (Niemcy, 4) – C. Eubanks (USA, 31) 7:6 (7-4), 6:3; H. Hurkacz (Polska, 8) – S. Korda (USA, 28) 7:6 (7-5), 6:7 (5-7), 6:3; A. de Minaur (Australia, 9) – J. L. Struff (Niemcy, 24) 7:6 (7-3), 6:4; K. Chaczanow (15) – F. Cerundolo (Argentyna, 20) 6:1, 5:7, 7:6 (7-5); F. Marozsan (Węgry) – A. Popyrin (Australia) 7:5, 6:3, G. Dimitrow (11) — Y. Hanfmann 6:1, 6:0

Pozostało 87% artykułu
2 / 3
Hubert Hurkacz w imponującym stylu zaczął turniej w Madrycie
WTA Madryt. Magda Linette przegrała z Aryną Sabalenką po dwugodzinnej bitwie
Zendaya w „Challengers”. Być jak Iga Świątek i Coco Gauff
Iga Świątek wygrywa pierwszy mecz w Madrycie. Niespodziewane kłopoty w końcówce
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie