Agnieszka Holland w TVP1. Powrót „Hali odlotów” 1 stycznia

W specjalnym wydaniu „Hali odlotów” zobaczymy Agnieszkę Holland, reżyserkę „Zielonej granicy”, Maję Kleczewską, reżyserkę głośnych „Dziadów”, Daniela Rycharskiego, Andrzeja Seweryna i dyrektora Piotra Bernatowicza. Program poprowadzi Katarzyna Janowska.

Publikacja: 01.01.2024 13:08

Program "Hala odlotów" wraca do TVP

Program "Hala odlotów" wraca do TVP

Foto: materiały prasowe

Niezwykle popularny talk-show TVP Kultura o tematyce kulturalnej, społecznej i psychologicznej, powraca po ośmiu latach na antenę telewizji publicznej, w nowej odsłonie - poinformowało TVP. Tym razem program Katarzyny Janowskiej zostanie wyemitowany w TVP1 o godz. 17:35 stycznia.

Wydanie specjalne powracającej „Hali odlotów”: Pojawią się Agnieszka Holland i Piotr Bernatowicz

W wydaniu specjalnym przy stole w „Hali odlotów” zasiądą w większości ci, których widzowie Telewizji Polskiej nie widzieli w ciągu ostatnich lat.

Zobaczymy Agnieszkę Holland, reżyserkę filmową, autorkę m.in. „Zielonej granicy”, którą politycy Zjednoczonej Prawicy ostro atakowali, Maję Kleczewską, reżyserkę, autorkę m.in. głośnych „Dziadów” z Teatru Słowackiego w Krakowie, po premierze której politycy Zjednoczonej Prawicy zaczęli odwoływać dyrektora Krzysztofa Głuchowskiego.

Czytaj więcej

10 lat TVP Kultura

Do programu zaproszono również Matyldę Damięcką, rysowniczkę, komentatorkę; prof. Aleksandrę Przegalińską, filozofkę, futurolożkę, Macieja Hamelę – reżysera i producenta – jego film dokumentalny znalazł się na krótkiej liście dokumentów, które mają szansę na nominację do Oscara. Na liście gości jest Daniel Rycharski, artysta wizualny łączący kulturę LGBT+ z katolicyzmem (jego biografia stała się kanwą filmu „Wszystkie nasze strachy”), Andrzej Seweryn – aktor i dyrektor Teatru Polskiego. Dyskutować będzie też Piotr Bernatowicz, dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, kurator kojarzony z prawicą.

„Hala odlotów” poświęcona kulturze przyszłości

W noworocznym odcinku Katarzyna Janowska porozmawia z o kulturze przyszłości, najważniejszych wyzwaniach oraz zadaniach stojących przed twórcami, a także o tym, jak media publiczne mogą informować i współtworzyć nowoczesną, pluralistyczną kulturę.

Katarzyna Janowska w mediach społecznościowych napisała: „Wejście do budynku TVP po ośmiu latach to dla mnie ogromne przeżycie. Mnóstwo wspomnień i emocji. Ważny etap mojego zawodowego życia. Współtworzyłam m.in. 'Rozmowy na koniec wieku', 'Halę odlotów'. Jako dyrektorka TVP Kultura uruchomiłam m.in. takie programy jak 'Cappuccino z książką', 'Przewodnik po sztuce' Zbigniewa Libery, 'Szlakiem Kolberga', 'Kulturanek' – program o sztuce, obydwa we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi. Fascynująca zawodowa przygoda. Potem osiem lat w Onecie, gdzie stworzyłam program 'Rezerwacja', 'Siła kobiet' i O!lśnienia, Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Specjalne wydanie Hali Odlotów to symboliczne otwarcie nowego rozdziału kultury w TVP. Poprowadzę program jako dziennikarka Onetu, bo media powinny się wspierać w kwestiach fundamentalnych, a kultura jest fundamentem społecznym".

Przypomnijmy, że „Hala odlotów” była jedynym w swoim rodzaju talk-show emitowanym od 2012 r. na antenie TVP Kultura. Program prowadzili wówczas Katarzyna Janowska oraz Max Cegielski. Ostatni odcinek „Hali odlotów” TVP Kultura wyemitowała osiem lat temu, na początku stycznia 2016 r. Po tej emisji program zniknął z anteny.

Odcinki „Hali odlotów”, emitowane niegdyś w TVP Kultura, dziś można obejrzeć na platformie TVP VOD. Wśród nich znajdziemy takie tytuły jak m.in. „Czy Polacy mają dość?”, „Ciało. Jak być nieśmiertelnym?” czy „Granice tabu”.

Reżyserem programu „Hala odlotów” został Artur Burchacki, za zdjęcia odpowiada Krzysztof Ligęzowski, natomiast scenografem reaktywowanego talk-show jest Monika Graban.

Powtórkę programu będzie można obejrzeć 1 stycznia o godz. 22:10 w TVP Polonia i we wtorek 2 stycznia o godz. 00:45.

Niezwykle popularny talk-show TVP Kultura o tematyce kulturalnej, społecznej i psychologicznej, powraca po ośmiu latach na antenę telewizji publicznej, w nowej odsłonie - poinformowało TVP. Tym razem program Katarzyny Janowskiej zostanie wyemitowany w TVP1 o godz. 17:35 stycznia.

Wydanie specjalne powracającej „Hali odlotów”: Pojawią się Agnieszka Holland i Piotr Bernatowicz

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telewizja
Apple kręci w Warszawie serial. Zamknięto Świątynię Opatrzności Bożej
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Telewizja
Herstory: Portrety ponad 20 wybitnych Polek w projekcie HISTORY Channel
Serial
„Władcy przestworzy” na Apple TV+. Straceńcy latali w dzień
Telewizja
Magdalena Piekorz zajmie się serialami i filmami w TVP
Telewizja
Serialowe Złote Globy. Kolejny triumf „Sukcesji”