Tytułowe "Dream Works" to fabryka snów - w tym sensie funkcjonuje jako nazwa znanej wytwórni filmowej, ale to też realizacja marzeń o uczynieniu świata lepszym, czym niejako zawodowo zajmuje się jedna z bohaterek, Elisabeth, a amatorsko (choć też z niezłym skutkiem) praktycznie wszyscy bohaterowie dramatu.
Projekcją marzeń i tworzeniem fikcji jest widok nieżyjącej żony głównego bohatera dramatu, który pogrążony w samotności i rozpaczy wciąż rozpamiętuje swój związek z kochaną kobietą. Z biegiem akcji Dawid odkrywa na czym polegała niepełność ich wydawałoby się idealnej miłości i próbuje to naprawić.
Dream Works to też złożenie dwóch kluczowych dla dramatu słów-pojęć: marzenia i pracy. „Marzenia to nasza praca, którą bez względu na wszystko powinniśmy dobrze wykonać" – to wielokrotnie wypowiadana przez bohaterów kwestia.
Iwan Wyrypajew przypomina tym tekstem, że sztuka to nie tylko prowokacja, przekroczenie i eksperyment, ale też porządkowanie, obłaskawianie chaosu oraz piękno rozumiane, jak u Norwida, jako prawda i dobro.
Iwan Wyrypajew,