Muzyka w labiryncie ciała

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie zaprasza od 14 grudnia na Tydzień Performance.

Aktualizacja: 10.12.2014 17:35 Publikacja: 10.12.2014 13:39

Ramona Nagabczyńska "New (Dis)Order"

Ramona Nagabczyńska "New (Dis)Order"

Foto: materiały prasowe

Tydzień Performance to cykl działań performatywnych z udziałem wybitnych artystów eksplorujących język ruchu, obrazu i dźwięku.

Szwedzki artysta wizualny Erik Bünger w erudycyjnym performatywnym wystąpieniu podejmie temat ludzkiego głosu oderwanego od ciała, oddalonego w czasie i przestrzeni, w kontekście najstarszej mechanicznej rejestracji ludzkiego głosu w 1860 roku i fenomenu glosolalii – mówienia językami.

W spektaklu tanecznym Janusz Orlik zaprosi w podróż labiryntem ludzkiego ciała poddawanego codziennej kakofonii bodźców w sytuacji alienacji emocjonalnej. W tajniki choreografii eksperymentalnej, która tworzy warunki dla odmiennego doświadczania świata, wprowadzi w swoim performansie Magda Ptasznik.

Natomiast Ramona Nagabczyńska w niezwykle energetycznym performansie pokaże, jak muzyka wnika w ciała performerów i daje impuls do kolejnych działań ruchowych.

Tydzień Performance uświetnią koncertami Phil Minton, słynny muzyk improwizowany, genialny wokalista, mistrz rozszerzonych technik wokalnych, interpretator tekstów Jamesa Joyce'a, Josifa Brodsky'ego, Williama Blake'a i poezji konkretnej oraz Ghédalia Tazartès, francuski artysta tureckiego pochodzenia, tajemniczy nomada, który od blisko czterdziestu lat tworzy własny język, oparty na prawdziwej i wymyślonej muzyce etnicznej, poezji, noise, blues i muzyce konkretnej, i snuje swoją rytualną, transową, poruszającą do głębi opowieść.

Występy odbędę się w Laboratorium CSW i w nowym LOKALU A-I-R-Laboratory w przestrzeni miasta.

Tydzień Performance

14 – 20 grudnia 2014 Laboratorium CSW, ul. Jazdów 2 LOKAL A-I-R-Laboratory CSW, ul. Marszałkowska 9/15 Wstęp wolny (poza koncertem w dniu 20 grudnia).

Więcej na Facebooku

Taniec
Trzy nosy Pinokia. Premiera Polskiego Baletu Narodowego
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Taniec
Josephine Baker: "zdegenerowana" artystka w spódniczce z bananów
Taniec
Rhythm of the Dance – ogromne zainteresowanie i dodatkowe spektakle w Polsce
Taniec
Agata Siniarska zatańczy na festiwalu w Berlinie
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Taniec
Taneczne święto Indii