Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 27.07.2015 14:52 Publikacja: 27.07.2015 14:31
Żołnierze francuskiej Legii Cudzoziemskiej
Foto: youtube
Odpowiedni projekt ustawy w rosyjskiej Dumie przygotowuje deputowany z rządzącej partii Jedna Rosja Jewgienij Fiodorow. Proponuje on zmienić paragraf kodeksu karnego dotyczący odpowiedzialności za „zdradę państwa". Według tych zmian paragraf ten dotyczyłby Rosjan, którzy służą w armii zagranicznych krajów „zagrażających bezpieczeństwu Rosji" lub pracują dla organizacji wojskowych tych krajów.
- Są takie przypadki, gdy Ro,sjanie, którzy mieszkają przy estońskiej granicy woleli służyć w estońskim wojsku by uniknąć służby w rosyjskim. Osobiście znałem osoby, które po służbie w elitarnych jednostkach rosyjskiej armii proponowały swoje usługi francuskiej Legii Cudzoziemskiej oraz zagranicznym prywatnym organizacjom wojskowym – mówi „Rzeczpospolitej" moskiewski analityk wojskowy Aleksandr Golc. – Zjawisko to nie ma w Rosji charakteru masowego, gdyż rocznie na taką służbę decyduje się 200-300 osób – konkluduje.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Niemieckie SPD w swoim programie wyborczym wyklucza możliwość przekazania pocisków Taurus Ukrainie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA zdecydowały o przekazaniu Ukrainie kolejnego pakietu pomocy wojskowej, tym razem o wartości 500 mln dolarów.
Szwajcaria chce zmodernizować swoją sieć starzejących się schronów nuklearnych. Już teraz system przygotowany jest na to, by w przypadku globalnego konfliktu, schronienie w takich bunkrach znalazł każdy mieszkaniec kraju.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Niemieckie SPD w swoim programie wyborczym wyklucza możliwość przekazania pocisków Taurus Ukrainie.
Rosja Putina jest niczym mityczna hydra. W miejsce jednej uciętej głowy wyrasta nowa. W miejsce uciętych zakupów rosyjskiego gazu wyrósł import rosyjskich nawozów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
1,3 mld zł zapłaciliśmy w tym roku Rosji za nawozy. Ich import bije rekordy, a Kreml go wspiera, bo to mu ułatwia zagospodarować gaz objęty sankcjami Zachodu. Polska buduje sojusz z Litwą, Łotwą i Estonią w walce o unijne cła importowe.
Wczesnym rankiem 15 grudnia drony zaatakowały Grozny w Czeczenii. Jeden z bezzałogowców uderzył w budynek - podają ukraińskie media, powołując się na niezależne kanały w serwisie Telegram.
Turcja jest gotowa zapewnić szkolenie wojskowe dla syryjskiej armii, jeśli Ankara o taką pomoc zostanie poproszona - zadeklarował turecki minister obrony Yasar Guler.
Rosja wycofuje swoje wojska z północnej Syrii, ale nie opuszcza dwóch głównych baz po upadku Baszara Asada - informują źródła agencji Reutera w syryjskiej administracji. Jak zauważa agencja, odsunięcie od władzy Asada, który nawiązał bliski sojusz z Moskwą, wywołuje pytania o przyszłość rosyjskich baz w Syrii: bazy lotniczej Hmejmim w Latakii i bazy marynarki wojennej w Tartusie.
Decyzją władz wojskowych Ukrainy generał Ołeksandr Łucenko został odwołany ze stanowiska dowódcy operacyjno-taktycznej grupy „Donieck”. Decyzja została podjęta na tle szybkich postępów wojsk rosyjskich na kierunku pokrowskim w obwodzie donieckim.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas