04:41
05.12.2023

Najnowszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 650
00:12
05.12.2023

Kończymy relację

O najważniejszych wydarzeniach na Ukrainie będziemy informować od rana.

23:49
05.12.2023

W niedzielę Siły Zbrojne zaatakowały  magazyny ropy i smarów w Ługańsku

Wczoraj, 3 grudnia 2023 r., Siły Obronne przeprowadziły udany atak ogniowy na magazyny ropy i smarów znajdujące się na terenie tymczasowo okupowanego Ługańska” – czytamy w komunikacie opublikowanym w poniedziałek na Telegramie.

23:33
05.12.2023

Składowisko odpadów nuklearnych w Wielkiej Brytanii zaatakowane przez grupy cybernetyczne powiązane z Rosją i Chinami

Dochodzenie przeprowadzone przez dziennik "The Guardian" wykazało, że grupy cybernetyczne zhakowały systemy informatyczne w Sellafield w Cumbrii, a źródła sugerują, że prawdopodobnie uzyskały one dostęp do poufnych materiałów znajdujących się w tej witrynie.

Nie jest jasne, kiedy doszło do włamania do systemów, ale źródła podają, że naruszenia wykryto po raz pierwszy w 2015 roku.

„Źródła sugerują, że prawdopodobne jest, że zagraniczni hakerzy uzyskali dostęp do poufnych materiałów najwyższego szczebla” – podaje gazeta.

Silos do przechowywania opiłków Magnox w Sellafield został opisany jako najbardziej niebezpieczny budynek w Europie Zachodniej. Został zbudowany pod koniec lat pięćdziesiątych XX wieku w celu przyjmowania odpadów z rosnącej liczby brytyjskich reaktorów jądrowych. Przez dziesięciolecia odpady rozpuszczały się w silnie radioaktywny osad, uwalniając wodór i tworząc potencjalnie wybuchową mieszankę, którą należy stale wentylować.

22:51
04.12.2023

Biały Dom: Głosowanie przeciwko finansowaniu Ukrainy wspiera Rosję

Jake Sullivan, doradca Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego, nalega, aby Kongres poparł wniosek Białego Domu o dodatkowe fundusze dla Ukrainy. Ostrzega, że odmowa głosowania za przyjęciem rezolucji pomoże Federacji Rosyjskiej.

Według Sullivana „każdy członek Kongresu, który nie popiera finansowania Ukrainy, głosuje za wynikiem, który ułatwi Putinowi zwycięstwo”.

- To znaczy, że głos przeciwko wspieraniu Ukrainy jest głosem za poprawą strategicznej pozycji Putina. To po prostu nieunikniona rzeczywistość – podkreślił.

22:16
04.12.2023

Putin grozi Łotwie

Prezydent Rosji zagroził, że jeśli władze Łotwy będą kontynuować swoją politykę wobec ludności rosyjskojęzycznej,  spotkają się z reakcją.

21:48
04.12.2023

Orbán grozi zablokowaniem pomocy dla Ukrainy

Premier Węgier krytykuje zalecenie Komisji Europejskiej dotyczące negocjacji z Ukrainą, uznając je za „koniec polityki rozszerzenia UE jako obiektywnego narzędzia opartego na wartościach” i skarży się na „brak możliwości wcześniejszego omówienia tej kwestii”.

Czytaj więcej

Orbán żąda usunięcia tematu członkostwa Ukrainy z agendy szczytu UE
21:14
04.12.2023

Brazylia zaprasza Putina na szczyt G20

Lula da Silva, prezydent Brazylii, która przewodzi obecnie G20, zapowiedział, że zaprosi prezydenta Rosji Władimira Putina na szczyt, pomimo ryzyka, że zostanie tam zatrzymany na podstawie nakazu Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Prezydent Brazylii potwierdził, że Putin otrzyma zaproszenie na szczyt G20, a decyzję o przyjeździe podejmie on sam ze względu na możliwe konsekwencje.

Jednocześnie da Silva wycofał się ze swojej wcześniejszej obietnicy, że Brazylia nie będzie zatrzymywać prezydenta Federacji Rosyjskiej, powołując się na „obowiązki” narodu jako sygnatariusza Rzymskiego Statutu Międzynarodowego Trybunału Karnego.

20:53
04.12.2023

Ukraina rozpoczyna konsultacje z UE w sprawie zobowiązań w zakresie bezpieczeństwa

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Ihor Żółkiew rozpoczął pierwszą rundę konsultacji z Charlesem Friesem, zastępcą Sekretarza Generalnego ds. Pokoju, Bezpieczeństwa i Obrony Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych, w sprawie zobowiązań UE w zakresie bezpieczeństwa zbiorowego.

Konsultacje te były następstwem Wspólnej Deklaracji Wsparcia dla Ukrainy G7 z 12 lipca 2023 r.

Podczas konsultacji strony wymieniły poglądy na temat podejścia do przyszłych zobowiązań UE w zakresie bezpieczeństwa, koncentrując się na segmencie bezpieczeństwa i obronności.

20:20
04.12.2023

Reuters: Na szczycie 14–15 grudnia UE zdecyduje o rozpoczęciu rozmów z Ukrainą i Mołdawią

Według jednego z unijnych dyplomatów osiągnięcie porozumienia w sprawie rozpoczęcia negocjacji z Ukrainą będzie zadaniem „bardzo, bardzo trudnym”, zwłaszcza ze względu na stanowisko Węgier.

19:48
04.12.2023

Rośnie kolejka ukraińskich tirów na granicy z Węgrami

Ukraińskie firmy transportowe szukają nowych szlaków transportowych na teren Unii. Po zablokowaniu przejść w Polsce i Słowacji, pozostają im Węgry i Rumunia.

Czytaj więcej

Ukraińskie tiry skręciły na Węgry, tam też rośnie kolejka na granicy
19:20
04.12.2023

Rustem Umerow spotkał się z  szefem NATO

Rustem Umerov, Minister Obrony Ukrainy, podczas  wizyty w Brukseli spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

Umerow  podziękował Sekretarzowi Generalnemu NATO za jego przywództwo i koordynację działań państw członkowskich NATO na rzecz długoterminowego wsparcia dla Ukrainy.

Politycy omawiali aktualną sytuację na froncie i pilne potrzeby Ukrainy w okresie zimowym.

18:46
04.12.2023

Premier Węgier żąda usunięcia  z agendy rozmów ws. członkostwa Ukrainy w UE

Premier Węgier Viktor Orban zażądał usunięcia członkostwa Ukrainy w UE i wielomiliardowych funduszy przeznaczonych dla tego kraju z porządku obrad szczytu przywódców bloku w przyszłym tygodniu.

18:10
04.12.2023

Putin odwiedzi w tym tygodniu Zjednoczone Emiraty Arabskie

Władimir Putin odwiedzi w tym tygodniu Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabię Saudyjską, donosi rosyjski serwis informacyjny Shot, cytując doradcę Putina Jurija Uszakowa.

Ogłoszenie dotyczące wizyty nastąpiło krótko po tym, jak grupa producentów ropy OPEC+, do której należą wszystkie trzy kraje, zgodziła się w ubiegły czwartek na dobrowolne cięcia wydobycia o łączną kwotę około 2,2 miliona baryłek dziennie.

17:39
04.12.2023

Pierwsza rozmowa premierów Ukrainy i Słowacji

Premier Słowacji Robert Fico i jego ukraiński odpowiednik Denys Szmyhal odbyli pierwszą rozmowę, podczas której nakreślili priorytetowe obszary współpracy dwustronnej. Prorosyjski premier Słowacji zapowiedział spotkanie ze Szmyhalem na początku 2024 roku.

W rozmowie ze Szmyhalem słowacki premier powtórzył, że Bratysława nie będzie zaopatrywać Kijowa w sprzęt wojskowy, ale nadal jest zainteresowana udzielaniem pomocy w sferze humanitarnej i cywilnej.

17:10
04.12.2023

Ukraina wprowadza dopłaty do kupna aut osobowych

Rząd w Kijowie planuje wkrótce uruchomić program dopłat do oprocentowania konsumenckich kredytów samochodowych na zakup samochodów. Z tych dopłat będą jednak mogli skorzystać wyłącznie ci, którzy kupią auto montowane w kraju.

Czytaj więcej

Ukraiński rząd dopłaci do kupna aut osobowych. Ale jest haczyk
16:52
04.12.2023

Wysłannicy UE rozpoczną jutro debatę na temat rozmów o członkostwie Ukrainy

Przedstawiciele dyplomatyczni 27 krajów członkowskich UE spotkają się jutro, aby rozpocząć debatę nad  propozycją rozpoczęcia rozmów członkowskich z Ukrainą.

Spotkanie wyznacza początek przygotowań 27 państw do grudniowego szczytu przywódców bloku, który ma ocenić i podjąć decyzję w sprawie perspektyw integracji z UE dla Ukrainy, Mołdawii, Gruzji, Bośni i innych krajów.

Wtorkowe spotkanie rozpocznie dyskusję nad projektem porozumienia szczytu przywódców.

16:24
04.12.2023

Rosyjskie składy amunicji w Ługańsku zniszczone przez ataki dronów

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) podała, że ukraińscy agenci wykorzystali dwa drony do zniszczenia rosyjskich składów amunicji i sprzętu w pobliżu okupowanego miasta Swatowe w  obwodzie ługańskim.

W oświadczeniu na Facebooku SBU stwierdziła, że zebrała informacje na temat lokalizacji magazynów i przeprowadziła nocny atak.

15:58
04.12.2023

W obwodzie woroneskim ciężarówka wjechała w konwój z funkcjonariuszami Gwardii Rosyjskiej

W wypadku zginął kierowca ciężarówki, a pięciu gwardzistów zostało rannych.

15:36
04.12.2023

David Cameron jedzie do USA rozmawiać o pomocy dla Ukrainy

Nowy szef MSZ Wielkiej Brytanii złoży 6 grudnia pierwszą, od objęcia urzędu, wizytę w Waszyngtonie. W czasie wizyty będzie rozmawiać z sekretarzem stanu USA, Antonym Blinkenem, skupiając się na wsparciu dla Ukrainy w jej walce z rosyjskim najeźdźcą.

15:16
04.12.2023

Rośnie kurs dolara na giełdzie w Moskwie

Po raz pierwszy od 14 listopada za dolara trzeba płacić w Moskwie 91 rubli.

14:42
04.12.2023

Gubernator obwodu woroneskiego potwierdził śmierć 45-letniego gen. Wołodymyra Zawadzkiego na Ukrainie

Zawadzki był zastępcą dowódcy 14. Korpusu Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

14:19
04.12.2023

Rosjanie ostrzelali miejscowość w pobliżu Zaporoża

Zaporoska obwodowa administracja wojskowa opublikowała zdjęcia skutków ostrzału miejscowości w rejonie wasylowskim.

14:14
04.12.2023

W Rosji została odtworzona formacja, która w czasach stalinowskiej Rosji zwalczała niemieckich szpiegów i dywersantów, a przy okazji mordowała przeciwników sowieckiego reżimu

O potrzebie odbudowania jednostki kontrwywiadu wojskowego, na wzór tej działającej w czasach II wojny światowej, w Rosji mówi się już co najmniej od roku. W niedzielę deputowany Dumy z rządzącej Jednej Rosji gen. Andriej Guruliow (w przeszłości zastępca dowódcy Południowego Okręgu Wojskowego Rosji) oświadczył, że taka formacja została już utworzona i „działa na nowych terytoriach”. W ten sposób od 2022 roku w Rosji nazywają okupowane nad Dnieprem części obwodów donieckiego, ługańskiego, zaporoskiego i chersońskiego.

Czytaj więcej

Władimir Putin stworzył własny "Smiersz". Wraca formacja z czasów Stalina
14:00
04.12.2023

Rano na przekroczenie granicy Słowacji z Ukrainą czekało 650 ciężarówek

Informację taką przekazał Andrij Demczenko, rzecznik ukraińskiej Straży Granicznej. Granicę Słowacji z Ukrainą blokują słowaccy przewoźnicy domagając się, jak polscy, przywrócenia pozwoleń dla ukraińskich kierowców na jazdę po drogach UE.

13:39
04.12.2023

Na pięciu stacjach charkowskiego metra w styczniu uruchomione zostaną przedszkola

Informacje takie przekazuje charkowska rada miejska na swoim profilu na Facebooku. Zajęcia dla przedszkolaków w metrze mają rozpocząć się 6 stycznia 2024 roku.

12:57
04.12.2023

Brytyjski resort obrony podaje, że Rosjanie stracili na Ukrainie ok. 70 tysięcy żołnierzy

Według szacunków strony brytyjskiej rosyjska armia straciła 50 tys. żołnierzy, a Grupa Wagnera - ok. 20 tys. najemników. Ponadto rannych miało zostać 180-240 tys. żołnierzy i 40 tys. najemników.

12:41
04.12.2023

Ministerstwo Obrony Rosji podało nowe dane o ukraińskich stratach

Od 24 lutego 2022 roku ukraińska armia miała stracić 545 samolotów, 256 śmigłowców, 9 391 bezzałogowych statków powietrznych, 442 zestawów przeciwlotniczych, 13 775 czołgów i pojazdów opancerzonych, 1 187 wyrzutni rakiet, 7 227 zestawów artyleryjskich i moździerzy oraz 15 894 innych pojazdów wojskowych.

12:23
04.12.2023

Kazachowie żądają więcej pieniędzy od Kremla

Kazachstan ogłosił podwyżkę opłaty za tranzyt rurociągiem, którym rosyjska ropa dociera do Chin.

Czytaj więcej

Kolejny kraj podnosi opłaty na tranzyt rosyjskich surowców
12:04
04.12.2023

Przewodniczący komisji obrony Dumy przeciw przedłużeniu czasu pełnienia zasadniczej służby wojskowej

Andrije Kartapołow w rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że jego zdaniem obecnie w Rosji nie ma potrzeby wydłużenia zasadniczej służby wojskowej do 2 lat. Wcześniej postulat taki przedstawili niektórzy parlamentarzyści.

11:28
04.12.2023

Nowohrodiwka. Spod gruzów wydobyto ciało dziecka

Spod gruzów budynku trafionego rosyjską rakietą w Nowohrodiwce (obwód doniecki) wydobyto ciało 8-letniej dziewczynki; jej rodzice prawdopodobnie wciąż znajdują się pod gruzami, akcja poszukiwawcza trwa - przekazał szef lokalnej administracji wojskowej Ołeksandr Szewczenko.

11:10
04.12.2023

Rzecznik Straży Granicznej Ukrainy: 2,5 tys. ciężarówek czeka na wjazd z Polski na Ukrainę

Andrij Demczenko powołuje się na dane polskiej Straży Granicznej. Najwięcej ciężarówek - 880 - czeka na wjazd na przejściu granicznym Hrebenne-Rawa Ruska.

11:00
04.12.2023

Rosyjski skład paliw w okupowanym obwodzie ługańskim zniszczony w wyniku ataku drona

Informacje takie przekazuje gubernator obwodu ługańskiego, Artiem Łysogor.

10:42
04.12.2023

Ukraińcy twierdzą, że zlikwidowali Rosjan, którzy strzelali do poddających się ukraińskich żołnierzy

Informacje takie przekazał rzecznik zgrupowania "Tawria", walczącego na południu Ukrainy, płk Ołeksandr Sztupun. - Mogę potwierdzić, że w toku walk grupa rosyjskich okupantów, którzy dopuścili się tej zbrodni, przestała istnieć - powiedział.

09:55
04.12.2023

565 miejscowości na Ukrainie jest pozbawionych dostępu do prądu

145 miejscowości są pozbawione prądu ze względu na złe warunki pogodowe. Z kolei 420 zostało odciętych od prądu ze względu na skutki działań zbrojnych.

09:50
04.12.2023

SBU zatrzymała współpracownika FSB, który pomagał korygować ataki rakietowe na Kijów

Ukraińska SBU poinformowała, że zatrzymała współpracownika FSB, który został pozyskany w Rosji i wysłany na Ukrainę, by prowadzić działalność wywiadowczą i dywersyjną. Dzięki przekazywanym przez niego informacjom Rosjanie mieli m.in. przeprowadzić atak na budynki Uniwersytetu Tarasa Szewczenki 31 grudnia 2022 roku.

09:18
04.12.2023

W nocy w obwodzie kirowohradzkim aktywna była obrona przeciwlotnicza

Z informacji przekazanych przez szefa obwodowej administracji wojskowej, Andrija Rajkowicza wynika, że nad obwodem strącono część z 18 dronów, jakie w nocy strącono nad Ukrainą. Rosjanie łącznie atakowali cele na Ukrainie przy użyciu 23 dronów-kamikadze.

09:10
04.12.2023

Rzecznik ukraińskiego sztabu o sytuacji na froncie

Rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Andrij Kowaliow powiedział, że w ciągu ostatniego tygodnia ukraińscy żołnierze odparli 124 ataki wojsk rosyjskich w rejonie Bachmutu, 48 ataków na kierunku kupiańskim i 59 na kierunku Łymanu. Według Kowaliowa, w ciągu ostatnich siedmiu dni Rosjanie kontynuowali działania zaczepne w rejonie Awdijiwki, gdzie doszło do 168 ataków na pozycje wojsk ukraińskich.

Rzecznik przekazał, że wojska rosyjskie atakują także w rejonie Marjinki oraz - z powietrza i za pomocą artylerii - w obwodach chersońsim i mikołajowskim.

- W ciągu tygodnia doszło do 589 starć bojowych - oświadczył rzecznik SG Ukrainy dodając, że w omawianym okresie Rosjanie wystrzelili 33 pociski rakietowe, przeprowadzili 270 uderzeń z powietrza i 386 ataków za pomocą wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet (MLRS).

09:03
04.12.2023

Straż Graniczna: Od 24 lutego 2022 r. do Polski z Ukrainy wjechało 17,488 mln osób

3 grudnia granicę Ukrainy z Polską przekroczyło 18,5 tys. osób wjeżdżających do Polski. Na Ukrainę z Polski wyjechało tego dnia 22,7 tys. osób, a od 24 lutego 2022 r. - 15,693 mln.

08:48
04.12.2023

Rosyjskie ataki w obwodzie zaporoskim

W ciągu ostatniej doby wojska rosyjskie ostrzelały z artylerii lub zaatakowały za pomocą dronów 22 osady w obwodzie zaporoskim. Odnotowano 158 eksplozji, nie było ofiar, władze otrzymały dwa zgłoszenia o zniszczeniach budynków mieszkalnych i obiektów infrastruktury - przekazał szef lokalnej administracji Jurij Małaszko.

08:29
04.12.2023

Rosyjskie okręty na Morzu Czarnym

Na Morzu Czarnym dyżur bojowy pełni pięć rosyjskich okrętów, żadna z tych jednostek nie jest uzbrojona w pociski manewrujące Kalibr - wynika z informacji ukraińskiej marynarki wojennej.

08:10
04.12.2023

Ostrzał w obwodzie charkowskim

Szef charkowskiej administracji obwodowej Ołeh Syniehubow podał w mediach społecznościowych, że w ciągu ostatniej doby w regionie ok. 15 osad zostało ostrzelanych przez wojska rosyjskie. Nie było poszkodowanych wśród cywilów. "Na kierunku kupiańskim ukraińscy obrońcy odparli osiem ataków wroga" - czytamy.

07:55
04.12.2023

Obwód chersoński ostrzelany 117 razy w ciągu doby

W wyniku ostrzału dwie osoby zginęły a osiem zostało rannych - podał gubernator obwodu, Ołeksandr Prokudin, na swoim profilu na Facebooku.

07:27
04.12.2023

W ciągu doby w wyniku rosyjskiego ostrzału zginął jeden mieszkaniec obwodu donieckiego

Informację taką przekazał p.o. szef władz obwodu donieckiego, Ihor Moroz. Z przekazanych przez niego informacji wynika też, że w ciągu doby, w wyniku rosyjskiego ostrzału ranne zostały w obwodzie donieckim trzy osoby.

07:18
04.12.2023

W ciągu doby na ukraińskich frontach doszło do 68 potyczek

W ciągu ostatniej doby Rosjanie przeprowadzili jeden atak rakietowy, 45 ataków powietrznych i 49 ostrzałów artyleryjskich pozycji ukraińskich jednostek oraz terenów zamieszkanych. Informacje takie przekazuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

07:04
04.12.2023

W nocy rosyjska artyleria ostrzelała rejon nikopolski

Informacje takie przekazuje szef władz obwodu dniepropietrowskiego, Serhij Łysak. Uszkodzone zostały dwa budynki mieszkalne i gazociąg.

07:02
04.12.2023

Aleksandr Łukaszenko w Chinach. Mówi o "strategicznej współpracy" Chin i Białorusi

W czasie rozmów z Xi Jinpingiem, prezydentem Chin, białoruski dyktator mówił, że strategiczna współpraca między Białorusią a Chinami wynika z "jednolitości ideologii" w obu krajach oraz z "logiki światowych wydarzeń".

06:43
04.12.2023

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał nowe dane o rosyjskich stratach

Od 24 lutego 2022 roku Rosja miała stracić na Ukrainie ok. 332 810 żołnierzy, 5 580 czołgów, 10 401 pojazdów opancerzonych, 7 961 zestawów artyleryjskich, 913 wyrzutni rakiet, 602 zestawy przeciwlotnicze, 323 samoloty, 324 śmigłowce, 6 017 bezzałogowych statków powietrznych, 1 569 pocisków manewrujących, 22 jednostki nawodne, 1 okręt podwodny, 10 451 pojazdów (w tym cystern), 1 141 jednostek sprzętu specjalnego.

06:25
04.12.2023

Rada UE ds. Transportu rozpatrzy wniosek Polski o zbadanie przez KE skutków umowy między Unią a Ukrainą, która obowiązuje od 1 lipca 2022 roku

Na podstawie tej umowy kierowcy ukraińscy uzyskali możliwość wjazdu bez zezwoleń do UE w ramach przewozów dwustronnych i tranzytu.

Czytaj więcej

W kolejce na granicy z Ukrainą stoi blisko 5 tys. ciężarówek. Pomoże Bruksela?
06:24
04.12.2023

W nocy nad Ukrainą strącono 18 dronów-kamikadze

Informacje takie przekazuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Ukraińska obrona powietrzna strąciła też rakietę Ch-59.

06:12
04.12.2023

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy publikuje nagranie ilustrujące przebieg 648 dnia wojny

Nagranie opublikowano na profilu Sztabu na Facebooku.

05:14
04.12.2023

W nowojorskiej katedrze zorganizowano jarmark w czasie którego zbierano pieniądze na drony dla ukraińskiej armii

W czasie jarmarku mieszkający w USA Ukraińcy prezentowali wyroby rękodzieła, które można było kupić. Środki ze sprzedaży mają być przeznaczone na zakup dronów dla walczącej z Rosjanami armii Ukrainy.

04:54
04.12.2023

Ministerstwo Obrony Ukrainy ostrzega przed fałszywym kanałem ministra obrony w serwisie Telegram

W serwisie Telegram miał pojawić się fałszywy kanał rzekomo należący do ministra obrony Ukrainy, Rustema Umerowa, który jest wykorzystywany przez "nieznane osoby do zbierania informacji od obywateli" Ukrainy. "Rustem Umerow nie ma kanału w serwisie Telegram" - podkreśla służba prasowa Ministerstwa Obrony Ukrainy.

04:27
04.12.2023

Zełenski: Przygotowujemy nowe pakiety pomocy wojskowej od naszych partnerów

- Przygotowujemy się do następnego tygodnia i z pewnością zwiększymy możliwości naszego kraju. W szczególności, naszego przemysłu obronnego. Przygotowujemy nowe pakiety wsparcia militarnego od naszych partnerów. Wzmocnienie naszej obrony powietrznej, co jest stałym priorytetem, także postępuje - mówił w wieczornym wystąpieniu prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. 

04:26
04.12.2023

W ciągu doby Rosjanie cztery razy ostrzelali przygraniczne tereny obwodu sumskiego

Pogranicze zostało ostrzelane przez Rosjan z moździerzy - informuje sumska obwodowa administracja wojskowa.

04:23
04.12.2023

W nocy w obwodzie chmielnickim aktywna była obrona powietrzna

O aktywności obrony powietrznej poinformował pierwszy zastępca szefa chmielnickiej administracji obwodowej, Serhij Tiurin. Na swoim profilu na Facebooku wyjaśnił on, że dające się słyszeć w obwodzie wybuchy są efektem zwalczania celów powietrznych przez ukraińską armię.

04:22
04.12.2023

W nocy w zachodnich obwodach Ukrainy ogłoszono alarm powietrzny

Zagrożone atakiem dronów-kamikadze były m.in. obwody lwowski i wołyński.

04:17
04.12.2023

W poniedziałek Władimir Putin odbierze listy uwierzytelniające od 21 nowych ambasadorów

Wśród ambasadorów, od których Putin odbierze listy uwierzytelniające będą m.in. nowy ambasador Niemiec, Alexander Graf Lambsdorff oraz nowy ambasador Wielkiej Brytanii Nigel Casey.

04:16
04.12.2023

Wczorajszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 648