Reklama

Władze Ukrainy oskarżone o imitowanie reform

Ukraińscy dziennikarze wzywają Zachód do wstrzymania pomocy dla swojego kraju.

Aktualizacja: 16.08.2016 20:45 Publikacja: 16.08.2016 18:40

Rada Najwyższa Ukrainy dyskutuje o reformach od dwóch lat. Na zdjęciu: przepychanki posłów podczas d

Rada Najwyższa Ukrainy dyskutuje o reformach od dwóch lat. Na zdjęciu: przepychanki posłów podczas debaty na temat rządów premiera Arsenija Jaceniuka, grudzień 2015 r.

Foto: STR/NurPhoto

– Niestety, wszystko wskazuje na to, że prezydent, jeżeli nie inicjował, to co najmniej poparł działania prowadzące do fałszowania reform. Kierownictwo kraju wierzy w swoje zdolności do okłamywania narodu oraz społeczności zachodniej – piszą dziennikarze wpływowego portalu „Ukraińska Prawda" (założony przez zamordowanego w 2000 roku dziennikarza Georgija Gongadze) w liście otwartym do krajów Unii Europejskiej. – Nie mamy „zapasowej Ukrainy". Dążymy do zmiany swojego państwa. Właśnie dlatego zwracamy się do Zachodu, by wyraźnie zademonstrował, że Kijów staje na złą drogę – apelują.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1299
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1298
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Rosja na gospodarczej krawędzi? Koreański chaos
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1297
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1296
Reklama
Reklama