Aktualizacja: 13.05.2018 11:30 Publikacja: 13.05.2018 00:01
Foto: Adobe Stock
Proponując na początku maja projekt wieloletniej perspektywy finansowej, czyli budżet Unii na lata 2021–2017, Komisja Europejska otworzyła trudne i długotrwałe negocjacje, być może jedne z najbardziej wyczerpujących w UE. To państwa członkowskie ostatecznie podejmą decyzję w tej sprawie, choć propozycja Komisji wyznacza kierunki negocjacji.
Zaletą projektu jest to, że pomimo brexitu – a więc szacowanej na kilkanaście miliardów euro rocznie dziury budżetowej – propozycja jest ambitna i zwiększa poziom finansowania europejskich celów. Stara się też sprostać najważniejszym wyzwaniom, przed którymi stanęła Europa. Wprowadza m.in. europejski instrument stabilizacji inwestycji, który jest rezerwą na wypadek kolejnego kryzysu, przeznaczony nie tylko dla państw strefy euro. Przewidziano większe środki na edukację młodzieży i wymianę studentów. Więcej funduszy ma też trafić na rozwój innowacyjnej gospodarki.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Już niemal tysiąc dni Ukraina broni się przed rosyjską agresją. Jak przekazał sekretarz stanu USA Antony Blinken, w obwodzie kurskim znajduje się ok. 8 tys. żołnierzy Korei Północnej, którzy w nadchodzących dniach mogą zostać włączeni w działania wojenne przeciwko Ukrainie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 30 na 31 października Rosjanie przeprowadzili kolejny atak powietrzny na obwód kijowski.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 29 na 30 października doszło do ataku rosyjskich dronów na Kijów. W jego wyniku pięć osób zostało rannych.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 28 na 29 października rosyjskie drony-kamikadze atakowały Kijów, a rosyjskie lotnictwo bombardowało Charków.
Gospodarka Unii Europejskiej ma potężne problemy. Jaki jest ich powód? - Rosnące ceny energii spowodowane sankcjami nałożonymi na Rosję - uważa premier Węgier, Viktor Orban.
Ostatni dzień miesiąca na rynku walutowym upływał w spokojnej atmosferze. Cały październik trudno jednak uznać za udany.
Komisja Europejska sprawdza czy Temu, popularna platforma e-commerce z Chin, naruszyła dyrektywę o usługach cyfrowych. Chodzi o potencjalną sprzedaż nielegalnych produktów czy wprowadzające w błąd rekomendacje zakupów.
Dane o inflacji przeszły bez większego echa na rynku walutowym. Dla złotego ważniejsze są wybory w USA.
Jak Unia może wspomóc NATO i jak Polska może na tym skorzystać? – zastanawiają się eksperci Ośrodka Studiów Wschodnich.
Twórcy i organizacje właścicieli praw autorskich wystosowali wspólny list do władz UE, zwracając uwagę na konieczność sprawnego implementowania Rozporządzenia o sztucznej inteligencji. Ma ono bowiem wydatnie ułatwić ochronę i egzekwowanie ich praw.
Nadal będzie istniała możliwość dofinansowania do wymiany kotła na paliwo gazowe, ale wyłącznie w zestawach zawierających odnawialne źródła energii - tak wynika z projektu Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
Minister sprawiedliwości poinformował, że podpisał wniosek do przewodniczącej Parlamentu Europejskiego Roberty Metsoli w sprawie uchylenia immunitetu Grzegorzowi Braunowi. Chodzi m.in. o głośną sprawę zgaszenia świec chanukowych w Sejmie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas