Według BBC w czwartek, w przypadku wygrania głosowania w Izbie Gmin, May zacznie spotkania z najważniejszymi parlamentarzystami. May ma w czasie rozmów przedstawić propozycje koncesji na rzecz przeciwników umowy - wykluczając jednak żądanie Partii Pracy, by po brexicie Wielka Brytania pozostała w unii celnej z UE.
Wniosek o wotum nieufności dla May popierają - oprócz wnioskodawców - Szkocka Partia Narodowa, Liberalni Demokraci, walijska Plaid Cymru i Partia Zielonych. Nie dysponują one jednak większością w Izbie Gmin.
Tymczasem sekretarz ds. handlu międzynarodowego w Gabinecie Cieni Partii Pracy, Barry Gardiner, sugeruje, że po przegraniu głosowania ws. wotum nieufności przez opozycję, Partia Pracy może składać kolejne wnioski o takie wotum.
Politycy Partii Konserwatywnej głosujący we wtorek przeciw planowi May, teraz mają poprzeć premier. Zdaniem czołowego krytyka umowy wynegocjowanej przez szefową rządu, Borisa Johnsona, przegrana w głosowaniu dała May "silny mandat", by wrócić do Brukseli i renegocjować porozumienie.
Z kolei Arlen Foster, liderka Demokratycznej Partii Unionistycznej (DUP), której głosy zapewniają rządowi May większość w Izbie Gmin (DUP nie wchodzi jednak w skład rządu) zapowiedziała, że choć była przeciw umowie ws. brexitu May to teraz poprze jej rząd "dając mu przestrzeń do stworzenia planu" ws. brexitu.