Aktualizacja: 07.05.2019 06:29 Publikacja: 07.05.2019 05:01
Foto: AFP
Co więcej - jak podkreśla Sky News - również duża część parlamentarzystów Partii Pracy nie poprze tego porozumienia, jeśli jego elementem nie będzie organizacja drugiego referendum ws. brexitu, w którym Brytyjczycy mieliby wypowiedzieć się w sprawie umowy wynegocjowanej przez May.
Przeciwko kompromisowi zawartemu przez Theresę May i Jeremy'ego Corbyna ws. umowy brexitowej miałoby zagłosować ponad 100 parlamentarzystów Partii Konserwatywnej i nawet 2/3 parlamentarzystów Partii Pracy domagających się drugiego referendum. To z kolei oznaczałoby, że umowa May mogłaby zostać odrzucona w Izbie Gmin po raz czwarty (wcześniej parlament odrzucał ją 15 stycznia, 12 marca i 29 marca).
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski pogratulował telefonicznie Donaldowi Trumpowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich w USA.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy rosyjskie drony-kamikadze atakowały Kijów.
Już niemal tysiąc dni Ukraina broni się przed rosyjską agresją. O losie Ukrainy mogą zdecydować dzisiejsze wybory prezydenckie w USA: Kamala Harris może podtrzymać pomoc dla niej, Donald Trump może szukać kompromisu z Rosją.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W powietrznym ataku na Charków, do którego doszło późnym wieczorem 3 listopada, rannych zostało kilkanaście osób.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
– To była naprawdę historyczna prezydencja, to była kadencja dla wszystkich Amerykanów – podsumował podczas powyborczego wystąpienia prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Joe Biden.
Inaczej, niż przewidywano, to na Donalda Trumpa zagłosowali tak wyborcy centrowi, jak i Latynosi. Partia Republikańska obsługuje dziś lud: jest to więc racjonalna decyzja zwykłych Amerykanów.
Polska polityka jest podobna do amerykańskiej. Wyniki wyborów w USA wpłyną więc na scenę polityczną w Polsce, ale jeśli zapomni się o różnicach, można wiele politycznie stracić.
Szef BBN Jacek Siewiera ujawnił, że PSL go sonduje jako swojego kandydata w wyborach prezydenckich. A kanclerz Otto von Bismarck mawiał: „Ludzie nie powinni wiedzieć, jak się robi kiełbasę i politykę”. Jeśli więc nagle ktoś uchyla rąbek tajemnicy, jest to interesujące, bo zapewne ma w tym jakiś cel.
Zwycięstwo Donalda Trumpa uświadamia nam dwie kwestie. Po pierwsze, laicyzacja, która jest faktem, wpływa na politykę, ale, po drugie, wcale nie rozstrzyga sporów cywilizacyjnych.
Ameryka chce oczyszczającego deszczu. Pragnie go jak nigdy.
Choć minęły już prawie dwa miesiące od powodzi, która przeszła we wrześniu przez południowo-zachodnią Polskę, Ministerstwo Sportu i Turystyki nie wydało rozporządzenia, koniecznego do wypłacenia pieniędzy poszkodowanym firmom turystycznym – zwraca uwagę Turystyczna Organizacja Otwarta.
– Osoba o wyrazistych poglądach, którą straszy się społeczeństwo, również mobilizuje i ma szansę na wygraną. Trumpem też straszono w USA na prawo i lewo, zakładano mu różne procesy, a mimo to pokazał, że jest twardy i konsekwentnie broni wartości, w które wierzy – mówi były wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, odnosząc się do możliwości wystawienia Przemysława Czarnka jako kandydata Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas