Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 02.01.2015 15:41 Publikacja: 02.01.2015 15:41
Foto: AFP
Jak zapowiedział szef marketingu przewoźnika Abdul Rahman Al Fahd portalowi Emirates 247, wkrótce kobiety i mężczyźni zostaną rozsadzenie w odrębnych częściach samolotu. Wszystko z powodu skarg, jakie w tej sprawie zgładzają ojcowie, bracia czy mężowie pasażerek. Nie podoba im się, że obcy mężczyźni przez długie godziny lotu siedzą bezpośrednio przy „ich" kobietach. Na razie rewolucja ma zostać wprowadzona na liniach wewnętrznych. Ale już teraz zasady obowiązujące w połączeniach międzynarodowych obsługiwanych przez Saudia są dość wyjątkowe. Przed każdym odlotem recytowana jest modlitwa i wersety Koranu. Na pokładzie nie podaje się ani alkoholu, ani wieprzowiny. W samolotach wyodrębniono specjalne miejsce aby mężczyźni mogli modlić się z twarzą skierowaną do Mekki. Zasady Islamu precyzyjnie określają, o której godziny pięć razy dziennie taki obrządek powinien zostać wykonany. Z konieczności terminy często wypadają w momencie, kiedy samolot jest w powietrzu. Saudia nie uznało jednak za konieczne, aby umożliwić także kobietom modlitwę. Zasady obowiązujące w narodowych liniach lotniczych odpowiadają ultra-konserwatywnej wersji Islamu, jaka obowiązuje w Arabii Saudyjskiej. Kobiety są tu poddane wyjątkowym ograniczeniom, nie mogą samodzielnie poruszać się w miejscach publicznych, wykonywać wielu zawodów, prowadzić samochodu. Teraz zostaną objęte podobnymi zasadami także w podróży w powietrzu.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA zdecydowały o przekazaniu Ukrainie kolejnego pakietu pomocy wojskowej, tym razem o wartości 500 mln dolarów.
Szwajcaria chce zmodernizować swoją sieć starzejących się schronów nuklearnych. Już teraz system przygotowany jest na to, by w przypadku globalnego konfliktu, schronienie w takich bunkrach znalazł każdy mieszkaniec kraju.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA informują, że w obwodzie kurskim nadal są żołnierze z Korei Północnej, gotowi wziąć udział w walce z Ukraińcami.
Polska potrzebuje Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jesienią 2032 roku na CPK wyląduje pierwszy samolot – powiedział w w Radiu Zet Maciej Lasek, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK.
Upadek reżimu Baszara Asada w Syrii otworzył historyczną szansę dla Izraela przebudowy politycznej układanki na Bliskim Wschodzie. Korzysta z niej bez umiaru.
Rekordowe sumy zainwestuje także w porty morskie i lotniska. Zapewnia, że są pieniądze na budowę CPK.
W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Bogusław Chrabota rozmawia z profesorem Romanem Kuźniarem o dramatycznym upadku reżimu Baszara Asada. Jakie siły doprowadziły do tego punktu po latach wojny domowej? Czy Syria ma szansę na odbudowę, a może czeka ją kolejna fala chaosu? Ekspert analizuje role Rosji, Turcji i Iranu oraz przewiduje konsekwencje dla Bliskiego Wschodu i świata.
Prorosyjski reżim w Damaszku padł, Izrael już nie musi się przejmować zdaniem Rosji, która pozwalała mu atakować wrogów na terytorium Syrii.
Zmieniła się struktura właścicielska lotniska Pułkowo w Petersburgu. Po ponad 14 latach niemiecki Fraport sprzedał swój 25-procentowy pakiet akcji. Miał koncesję na zarządzanie na 30 lat.
Na razie rebelianci zachowują się tak, jakby zmienili poglądy, otworzyli się na innych. Nie chcą narzucać Syryjczykom porządku islamskiego – mówi „Rzeczpospolitej” Anwar al-Bunni, syryjski obrońca praw człowieka, chrześcijanin.
Wynik budżetu po październiku jest na relatywnie niskim poziomie, ale jego realizacja może przyspieszyć w ostatnich dwóch miesiącach tego roku - uważa minister finansów Andrzej Domański.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas