Aktualizacja: 04.12.2017 21:15 Publikacja: 04.12.2017 17:31
Premier Theresa May rozmawiała w poniedziałek ponad trzy godziny z szefem KE Jeanem-Claude’em Junckerem
Foto: PAP/EPA
W poniedziałek Theresa May przywiozła do Brukseli ostateczną ofertę dotyczącą umowy o warunkach wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.
– To jest totalne zwycięstwo Unii – oceniła w wypowiedzi dla „Rzeczpospolitej" Danuta Hübner, przewodnicząca Komisji ds. Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego. Polka oraz czwórka innych eurodeputowanych zostali poinformowani o treści propozycji przez przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Claude'a Junckera. On sam jadł wczoraj lunch z May, choć posiłek był bardziej rozmową niż konsumpcją. Na dodatek przedłużył się wyraźnie i został na chwilę przerwany, żeby obie strony mogły przeprowadzić niezbędne konsultacje. Juncker prawdopodobnie dzwonił do Leo Varadkara, premiera Irlandii, a May konsultowała się w tym czasie ze swoimi sojusznikami z Irlandii Północnej – Demokratyczną Partią Unionistyczną (DUP).
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W powietrznym ataku na Charków, do którego doszło późnym wieczorem 3 listopada, rannych zostało kilkanaście osób.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Już niemal tysiąc dni Ukraina broni się przed rosyjską agresją. Jak przekazał sekretarz stanu USA Antony Blinken, w obwodzie kurskim znajduje się ok. 8 tys. żołnierzy Korei Północnej, którzy w nadchodzących dniach mogą zostać włączeni w działania wojenne przeciwko Ukrainie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 30 na 31 października Rosjanie przeprowadzili kolejny atak powietrzny na obwód kijowski.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 29 na 30 października doszło do ataku rosyjskich dronów na Kijów. W jego wyniku pięć osób zostało rannych.
Jeśli Kamala Harris zostanie prezydentką USA, spotkanie z nią będzie miał Rafał Trzaskowski. Jeśli Donald Trump wróci do Białego Domu, Andrzej Duda zaaranżuje spotkanie z kandydatem PiS. Jak wynik wyborów prezydenckich w USA wpłynie na polską politykę?
W prezydencie rząd potrzebuje partnera, który by realizował swoją rolę przedstawiciela Polski i realizatora polskiej polityki zagranicznej, a nie rywala wobec rządu w jej kreowaniu - powiedział w TVN24 minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
Niecodzienny komunikat zamieścił dzisiaj po południu na X minister sportu i turystyki Sławomir Nitras. Dementuje w nim "informacje dotyczące pomysłu opodatkowania wycieczek zagranicznych".
Znany historyk, niemcoznawca stanie na czele Instytutu Pileckiego.
W przeddzień wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych gościem podcastu „Rzecz w tym” był Artur Bartkiewicz, dziennikarz „Rzeczpospolitej” i szef strony głównej rp.pl, który przybliża bieżące wydarzenia w zaciętej kampanii pomiędzy Donaldem Trumpem a Kamalą Harris. Sondaże pokazują wyrównane poparcie dla obojga kandydatów, a wypowiedzi Trumpa oraz nietypowe wątki, jak historia wiewiórki Peanut, wzbudzają duże emocje w mediach. Rozmówcy dyskutowali też, jak temat międzynarodowych sojuszy USA, wojny na Ukrainie i wewnętrzne sprawy Ameryki mogą wpłynąć na wybory.
Małe amerykańskie miasteczka bywają świadkami niezwykłych historii. Jedna z nich miała miejsce 16 października w Covington w stanie Georgia. 81-letnia mieszkanka Newton County Betty Cartledge biorąca udział w tzw. wczesnym głosowaniu w wyborach prezydenckich spełniła swoje marzenie.
W 2023 roku emisje gazów cieplarnianych spadły o ponad 8 proc. – wskazuje nowy raport Komisji Europejskiej dotyczący działań na rzecz klimatu. Wspólnota jest na dobrej drodze do realizacji swojego zobowiązania – ograniczenia emisji o co najmniej 55 proc. do 2030 roku – oceniono.
Korea Południowa i Unia Europejska we wspólnym oświadczeniu potępiły dostawy północnokoreańskiej broni do Rosji i zażądały wycofania żołnierzy Korei Północnej z Rosji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas