Aktualizacja: 03.09.2018 12:07 Publikacja: 02.09.2018 22:34
Foto: Pixabay
W lutym 1981 r., tuż po objęciu władzy, rząd premiera gen. Wojciecha Jaruzelskiego przyjął uchwałę „w sprawie sprzedaży samochodów osobowych dla ludności oraz rozwoju zaplecza motoryzacji". W Polsce szalał kryzys. Sposobem na łagodzenie nastrojów (ale i zassania pieniędzy z rynku) miał być rzut nowych aut z krajowych fabryk.
Fiaty 126p oraz FSO 1500 (mały i duży fiat) produkowane na włoskiej licencji były marzeniem każdego Polaka, ale nie można było ich tak po prostu kupić. Rada Ministrów uchwałą wprowadziła więc możliwość nabycia samochodów w systemie przedpłat, znosząc wcześniejszy system na tzw. talony (głównie dla notabli). Każdy, kto chciał mieć malucha lub dużego fiata, musiał otworzyć w banku PKO rachunek oszczędnościowy, a potem czekał na wyznaczenie terminu odbioru wymarzonego auta – zazwyczaj chętnych było więcej niż wyprodukowanych egzemplarzy, więc auta losowano.
17-letni Polak uczęszczający do szkoły Rafaela Nadala przekazał do licytacji rakietę oraz piłkę podpisane przez słynnego hiszpańskiego tenisistę. Pieniądze z licytacji zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Temperatury styczniowe zaskakują, ale wkrótce - według prognozy pogody IMGW - w niektórych rejonach Polski zima znów przypomni o sobie. Pojawią się miejscowe opady śniegu i marznące opady śniegu z deszczem. Na drogach może zrobić się ślisko.
Emeryci zaczęli wychodzić z długów, ale już wpadają w kłopoty przez wysokie ceny prądu - zaległości z tego tytułu w ciągu roku zwiększyły się o 8,5 mln zł.
Najbliższe miesiące aż do maja zapowiadają się całkiem ciekawie. Najnowsza długoterminowa prognoza numeryczna, którą podzielił się IMGW, wskazuje, że zimowe i wiosenne temperatury mogą nas zaskoczyć. Anomalie będą też dotyczyć sumy opadów.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
„Czy poparł(a)by Pani/Pan wprowadzenie podatku obronnego, z którego wpływy byłyby przeznaczane na zakup uzbrojenia dla polskiej armii?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
17-letni Polak uczęszczający do szkoły Rafaela Nadala przekazał do licytacji rakietę oraz piłkę podpisane przez słynnego hiszpańskiego tenisistę. Pieniądze z licytacji zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
"Rodaków mieszkających za granicą, którym skończyła się ważność paszportu, zapraszamy do uzyskiwania nowych dokumentów" – podkreślił szef MSZ Radosław Sikorski, nawiązując do zapowiedzi Donalda Trumpa ws. masowych deportacji nielegalnych imigrantów z USA.
Polscy pracodawcy są zaniepokojeni rosnącą intensywnością niemieckich kontroli granicznych. Polak wytoczył RFN sprawę w sądzie w Dreźnie.
Emeryci zaczęli wychodzić z długów, ale już wpadają w kłopoty przez wysokie ceny prądu - zaległości z tego tytułu w ciągu roku zwiększyły się o 8,5 mln zł.
Florentino Perez będzie prezesem Realu Madryt co najmniej do 2029 roku. Głosowanie znów nie było potrzebne, bo nikt nie rzucił mu rękawicy.
W przeszłości leczenie ograniczało się do czterech cykli chemioterapii i kończyło się, bo następował zgon chorego. Nowoczesne terapie pozwalają leczyć ich o wiele dłużej – mówi prof. Dariusz M. Kowalski, onkolog.
Rząd prawdopodobnie skieruje do Sejmu projekt o uzgodnieniu płci, zrobiło to już jedno ze stowarzyszeń, a poważnie rozważają to posłowie – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Celem jest odejście od obecnej procedury, wymagającej od osób transpłciowych pozywania własnych rodziców.
Pierwsze dni urzędowania nowego prezydenta będą wypełnione aresztowaniem osób, które mieszkają w Ameryce nielegalnie – zapowiedział jeden z najbliższych doradców Donalda Trumpa, Stephen Miller. Na celowniku jest łącznie kilkanaście milionów ludzi, głównie Latynosów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas