Aktualizacja: 25.10.2018 17:54 Publikacja: 25.10.2018 17:31
Foto: KPH.org.pl
211 szkół weźmie udział w organizowanym przez Kampanię Przeciwko Homofobii 26 października „Tęczowym piątku”. Tego dnia w tych placówkach, szkolna społeczność poprzez projekcje filmów, plakaty, wykłady czy specjalne zajęcia będzie podkreślała jedność z gejami, lesbijkami, osobami biseksualnymi i transseksualnymi i rozmawiała o tolerancji wzgledem seksualnych mniejszości. – Zgłoszenia do akcji otrzymujemy cały czas, ale ponieważ jest już za późno, zapraszamy wszystkich na przyszły rok – mówi Cecylia Jakubczak, rzeczniczka Kampanii.
6 grudnia przybywa Mikołaj, zapowiadający nadejście Bożego Narodzenia.
Aura za oknem póki co nie przypomina typowo zimowej, choć już jutro może się to zmienić, przynajmniej w niektórych regionach. IMGW prognozuje bowiem opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Mogą również wystąpić silne wiatry i zamiecie śnieżne.
– Dostarczamy Ukraińcom samochody terenowe tam, gdzie są potrzebne – mówi Mateusz "Exen" Wodziński, pomysłodawca i realizator zbiórki „Terenówki na front”, laureat tegorocznej Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia.
Laudacja Wojciecha Konończuka, dyrektora Ośrodka Studiów Wschodnich, podczas XXIV gali Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia dla Mateusza "Exena" Wodzińskiego, pomysłodawcy i realizatora zbiórki społecznej dla Ukrainy „Terenówki na front”.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Mateusz „Exen” Wodziński, pomysłodawca akcji „Terenówki na front”, został w 2024 r. laureatem nagrody przyznawanej przez „Rzeczpospolitą”. To już XXIV edycja nagrody.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Ważna informacja dla fanów serialowych emocji: jest już znany harmonogram oraz lista seriali wyświetlanych podczas BNP Paribas Warsaw SerialCon 2024. Rusza także sprzedaż karnetów i biletów na stronie festiwalu – warto nie zwlekać do ostatniej chwili, by nie przegapić najgorętszych premier i pokazów.
Przedstawiciele pokolenia Z są zestresowani, martwią się o swoje zdrowie i deklarują gotowość do częstej zmiany pracy. Tłumaczą to tym, jak szybko przeobraża się świat.
Wybory prezydenckie, poprzez swój polaryzacyjny charakter, to narzędzie wprost doskonałe do wykorzystania w kulturze konfrontacji. Utrzymywanie elektoratów w stanie wojennego napięcia odwraca ich uwagę.
Czterodniowy tydzień pracy, wolne w Wigilię – przybywa pomysłów na to, jak ulżyć pracującym, by mieli więcej czasu dla siebie i rodziny, a do biur i fabryk wracali wypoczęci, efektywni i kreatywni. Problem w tym, że równowagę między życiem prywatnym i zawodowym też trzeba… wypracować.
Do tej pory Narodowy Fundusz Zdrowia rozliczył się ze szpitalami dopiero za dwa kwartały tego roku. Znaczną część pieniędzy konsumują wydatki na pensje pracowników medycznych. Podwyżki zapewnił PiS, ale nie wskazał źródła finansowania.
Prawdopodobnie w ostatnich miesiącach, po 18 latach istnienia, skasowano słynną stronę Redwatch, którą bezskutecznie próbowały zamknąć polskie służby. Jej celem było zbieranie informacji o „zdrajcach rasy”, głównie politykach i działaczach lewicowych.
Do sędziów coraz bardziej dociera, że nie działają w próżni, a owocami ich pracy interesuje się opinia publiczna.
Resort edukacji potwierdza, że przedmiot biznes i zarządzanie stanie się przedmiotem maturalnym od 2027 r. CKE pracuje obecnie nad formułą tego egzaminu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas