Reklama

Francja: Pielęgniarka nie dostanie obywatelstwa bo pracowała za dużo

Prefektura Val-de-Marne udzieliła negatywnej odpowiedzi pielęgniarce o nieujawnionej narodowości na jej wniosek o przyznanie francuskiego obywatelstwa, ponieważ kobieta "nie przestrzega prawa" jeśli chodzi o godziny pracy.

Aktualizacja: 19.07.2019 06:32 Publikacja: 18.07.2019 21:48

Francja: Pielęgniarka nie dostanie obywatelstwa bo pracowała za dużo

Foto: adobestock

qm

Pielęgniarka, której obywatelstwo nie zostało podane do wiadomości publicznej, podobnie jak inne dane osobowe, ma łącznie trzy miejsca pracy. W ciągu tygodnia pracuje średnio 59 godzin, a w ciągu miesiąca - 271 godzin. Władze uznały to za „naruszenie przepisów prawa pracy we Francji” - podaje gazeta „20 Minutes”.

Według francuskiego rządu kobieta powinna pracować maksymalnie 48 godzin tygodniowo i „średnio 44 godziny tygodniowo przez okres dwunastu kolejnych dni”. Prefektura odrzucając wniosek pielęgniarki przy okazji poinformowała ją, że będzie mogła ponownie wystąpić o francuskie obywatelstwo najwcześniej za dwa lata.

Pismo z odmowną decyzją zostało udostępnione przez przyjaciela pielęgniarki na Twitterze. Władze potwierdziły później autentyczność dokumentu.

Decyzja wywołała falę oburzenia w mediach społecznościowych. Wielu internautów zwraca uwagę, że praca w ramach nadgodzin jest powszechnym zjawiskiem we francuskich szpitalach (i nie tylko tam), a wręcz bez niej nie udałoby się skompletować pełnego personelu w placówkach.

Reklama
Reklama

Jeden z szefów związku zawodowego pracowników medycznych we Francji napisał, że pracuje tygodniowo nawet 60-70 godzin, „podobnie jak wiele pielęgniarek i lekarzy”. „Czy w związku z tym zamierzają odebrać mi obywatelstwo?” - pytał retorycznie.

Eksperci od prawa pracy zwracają uwagę tymczasem, że nie jest to przypadek odosobniony. Na ogół dotyczy jednak zatrudnionych na niskich pensjach ochroniarzy.

Społeczeństwo
Finlandia dopuszcza polowania na wilki. Czy inne kraje UE pójdą jej śladem?
Społeczeństwo
Strzelanina na plaży Bondi. Kim jest bohater, który mógł uratować nawet setki osób?
Społeczeństwo
Samolot pasażerski prawie zderzył się z maszyną wojskową USA. „To oburzające”
Społeczeństwo
Kibice rozczarowani wizytą Leo Messiego w Kalkucie. Wdarli się na boisko i zdemolowali stadion
Społeczeństwo
Ultrabogacze podbijają świat. I nadal się bogacą
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama