W dniu 8 marca 2012 r. na portalu informacyjnym "Wirtualna Polska" (wp.pl) pojawił się artykuł pt. "Wyższa grzywna za wyższy podatek": Rozpoczynał się on od słów: "Rostowski zawarł układ z sędziami. Efekt? Za byle przewinienie przysolą nam teraz grzywnę." W treści znalazł się zapis: "sędziowie mają skazywać Polaków na kary finansowe. To dlatego w budżecie zapisano, że w 2013 r. wpływy do budżetu z kar, grzywien, mandatów wzrosną aż o 1/4". Dopiero z dalszej części tekstu można było wywnioskować, że owi "sędziowie" to w rzeczywistości... Komisja Kodyfikacyjna Prawa Karnego, a więc organ, który ani z sędziów się nie składa, ani ich nie reprezentuje.
Na powyższe enuncjacje zareagowała "Iustitia", w imieniu której do wydawcy portalu wystąpił rzecznik prasowy Bartłomiej Przymusiński. W wyniku tej interwencji w dniu 12 marca 2013 r. zapisy o rzekomym układzie sędziów z Ministrem Finansów zniknęły z treści artykułu, a Kierownik Serwisów Ekonomicznych portalu i wydawcy Adam Kubiak zobowiązał się, odpowiadając "Iustitii", przeprosić sędziów za zamieszczone w artykule twierdzenia.
Wczoraj w treści artykułu pojawiło się oświadczenie, iż Wirtualna Polska S.A. wyraża ubolewanie w związku z użyciem w artykule „Wyższa grzywna za wyższy podatek" sformułowań, które mogły zostać zrozumiane niezgodnie z intencjami wydawcy.
- Nie było naszym celem sugerowanie jakichkolwiek nacisków ze strony Ministra Finansów na sędziów w związku z orzekaniem kary grzywny. Zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom - czytamy w oświadczeniu WP.