Reklama

Sędziowie i prokuratorzy kojarzeni z poprzednią władzą jednoczą siły. Inicjatywa wyszła z TK

W Trybunale Konstytucyjnym odbyło się w czwartek spotkanie z przedstawicielami organizacji skupiających prawników sympatyzujących lub kojarzonych z poprzednią władzą.
Trybunał Konstytucyjny

Trybunał Konstytucyjny

Foto: Adobe Stock

dgk

Jak informuje Trybunał, do spotkania doszło z inicjatywy Prezesa TK Bogdana Święczkowskiego oraz sędziego TK Jarosława Wyrembaka. Wzięli w nim udział przedstawiciele Stowarzyszenia Prawnicy dla Polski, Ogólnopolskiego Zrzeszenia Sędziów „Sędziowie RP”, Ogólnopolskiego Zrzeszenia Sędziów „Aequitas”, Instytutu Ordo Iuris oraz Niezależnego Stowarzyszenia Prokuratorów „AD VOCEM”. Wszystkie zaproszone na spotkanie organizacje kojarzone są z prawicą - skupiają przede wszystkim prawników, którzy awansowali w czasach rządów PiS. 

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Zabookuj najlepsze treści na wakacje!

Skorzystaj z promocji wakacyjnej i zyskaj dodatkowe drukowane magazyny: Nauka i Historia.

Twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i ze świata.

Promocja dotyczy subskrypcji RP.PL na rok.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama