(w pobliżu Ronda Waszyngtona, warsztaty w formie pikniku w parku na trasie alejki za pomnikiem Żołnierzy Radzieckich): redakcja końcowa tekstów z 30 czerwca i wybór haseł, które będą przeniesione na murale.
Warsztaty Loesje pobudzają twórcze myślenie, ćwiczą techniki kreatywnego pisania, pracy w grupie i wyrażania konstruktywnej krytyki. Na oba spotkania wstęp wolny, Loesje zapewnia niezbędne do materiały, wystarczy zabrać ze sobą otwartą głowę i najlepiej kilku znajomych! Warsztaty trwają około 2,5-3 godziny.
Murale z tekstami powstaną między końcem lipca a początkiem września, a dokładne daty realizacji uzależnione są od pogody. Będą zlokalizowane na terenie prawobrzeżnej Warszawy, wśród ścian pod murale znalazła jedna z elewacji bloku przy Grochowskiej 292.
Wielkoformatowe realizacje utrzymane zostaną w minimalistycznej, czarno-białej stylistyce, charakterystycznej dla plakatów Loesje. Podkreśla ona, że najważniejszą wartością plakatów Loesje jest tekst i jego przesłanie, a nie atrakcyjna kolorystycznie forma.
Pierwszy mural w Warszawie Loesje stworzyła w grudniu 2011 roku na Pradze Północ. Tekst „Im dłużej czekasz na przyszłość tym będzie krótsza" zagościł na ulicy Stalowej 38.
Loesje to nazwa ruchu, sieci grup działających obecnie w różnych krajach na rzecz wolności słowa i wyrażania własnych opinii, a także aktywizmu społecznego i kreatywności. Swoją nazwę zawdzięcza młodej Holenderce o imieniu Loesje, czyli po polsku – Lusi. Idea ruchu powstała w listopadzie 1983 roku w grupie kilku przyjaciół w Arnhem (Holandia), którzy chcieli podjąć dyskusję o ówczesnej sytuacji politycznej i społecznej w Holandii w sposób inny niż w mediach – poprzez czarno-białe plakaty z krótkimi, zachęcającymi do refleksji hasłami, pragnęli uniknąć zjadliwego krytycyzmu.