Reklama

Adam Marciniak: Kilka uwag o likwidacji skargi nadzwyczajnej

Praktyka stosowania skargi nadzwyczajnej w ostatnich latach skłaniała nie do jej krytyki, ale dostrzeżenia pożyteczności – także w odbiorze społecznym.

Publikacja: 02.04.2025 05:00

Adam Marciniak: Kilka uwag o likwidacji skargi nadzwyczajnej

Foto: Adobe Stock

Projekt ustawy o przywróceniu prawa do niezależnego i bezstronnego sądu ustanowionego na podstawie prawa poprzez uregulowanie skutków uchwał Krajowej Rady Sądownictwa podjętych w latach 2018–2025, abstrahując od konieczności jego przedłożenia, wzbudza i zapewne będzie wzbudzał zasadnicze wątpliwości. Ramy artykułu prasowego oczywiście nie pozwalają na szczegółowe odniesienie się do zasadniczych motywów tego projektu ustawy, jednak warto już teraz poświęcić kilka słów jednej kwestii, mianowicie likwidacji instytucji skargi nadzwyczajnej.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

PRO.RP.PL i The New York Times w pakiecie!

Podwójna siła dziennikarstwa w jednej ofercie.

Kup roczny dostęp do PRO.RP.PL i ciesz się pełnym dostępem do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie zyskujesz nieograniczony dostęp do The New York Times, w tym News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Reklama
Rzecz o prawie
Ewa Szadkowska: Rok, w którym ruszył walec Ziobry, Kaczyńskiego i Dudy
Rzecz o prawie
Dawid Bunikowski, Karol Dobrzeniecki: Nie wykorzystujmy tylnych drzwi
Rzecz o prawie
Robert Damski: Prawnicy drugiej kategorii?
Rzecz o prawie
Jacek Dubois: Sądy są zawsze łatwym obiektem ataku
Rzecz o prawie
Damian Karwala: Banki zmuszane do kasowania danych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama