Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 05.03.2021 11:15 Publikacja: 05.03.2021 11:05
Foto: AdobeStock
W lutym tego roku prawie czterech na dziesięciu Polaków pracowało zdalnie lub hybrydowo, czyli niekiedy z domu, a niekiedy w firmie - wynika z sondażu SW Research przeprowadzonego na zlecenie Sodexo Benefits and Rewards Services na próbie 1247 aktywnych zawodowo osób. To oznacza, że pomimo kolejnego nasilenia pandemii, nadal większość (63 proc.) Polaków wykonuje swoje obowiązki w miejscu pracy.
Sprzyja temu duży udział produkcji w polskiej gospodarce, trudnej do przeniesienia na home office. Sondaż potwierdza, że Polacy nadal należą do najbardziej zapracowanych narodów; 26 proc. badanych twierdzi, że na pracę poświęcają więcej czasu niż na życie prywatne. Zwiększone w czasie pandemii wyzwania związane z godzeniem obowiązków zawodowych i rodzinnych widać w oczekiwaniach dotyczących sposobów na zachowanie work–life balance, czyli równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Zdaniem 27 proc. badanych pomaga w tym praca zdalna, a ponad jedna piąta (21 proc.) docenia elastyczny, nienormowany czas pracy. Tę elastyczność, którą zresztą wymusza pandemia, pracownicy cenią także w benefitach, czyli w świadczeniach pozapłacowych od pracodawcy. Coraz więcej firm przestawia się teraz na platformy kafeteryjne - dając pracownikom wybór świadczeń.
Ponad 114 tys. wakatów czekało na pracowników pod koniec września. To najwięcej wolnych miejsc pracy od wiosny zeszłego roku.
Różnica pomiędzy tymi, którzy pracują, a dziećmi, młodzieżą i starszymi staje się coraz poważniejsza. Najbardziej jest widoczna w woj. świętokrzyskim i łódzkim.
Rośnie liczba pracujących cudzoziemców. To już ponad milion. Są też coraz większą grupą wszystkich pracowników.
Przyrost etatów w gospodarce USA był w listopadzie nieco wyższy od prognoz. Stopa bezrobocia jednak lekko wzrosła.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W ciągu dwóch lat w branży budowlanej zabraknąć może ponad 53 tys. pracowników. Lukę mogę wypełnić tylko cudzoziemcy – wynika z analizy ekonomistów Credit Agricole Bank Polska. Jak poradzą sobie firmy?
Liczbę ofert ratują firmy z NewConnect, a wartość – Żabka. W tle jednak widać dużą niemoc polskiego rynku IPO. Jaki będzie 2025 rok?
Osoby po diagnozie HIV zastanawiają się, czy mają obowiązek informowania pracodawców i co zmieni się w ich sposobie kontaktu z bliskimi. Zdają sobie sprawę, że kodeks karny zabrania im narażania innych na ryzyko - mówi dr Katarzyna Julia Kowalska.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała o wzroście liczby zakażeń malarią na świecie w 2023 roku.
W ciągu roku w Polsce wykonuje się około 1,7 mln transfuzji krwi. Krwi nie da się uzyskać w warunkach laboratoryjnych, dlatego honorowi krwiodawcy są tak ważni. Jakie korzyści wynikają z oddawania krwi?
Analitycy spodziewają się w przyszłym roku ożywienia na rynku M&A, którego początkowe oznaki już dostrzegają.
Odsetek osób mających dostęp do informacji poufnych, kupujących akcje spadł w USA do poziomu najniższego od kilkunastu lat. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na rodzimym rynku. Wnioski nie napawają optymizmem.
Spożywanie przetworzonych produktów wiąże się nie tylko z dużą liczbą kalorii. Nowe badanie wykazało, że taka żywność może również zmienić skład naszych mięśni i to niezależnie od tego, ile ćwiczymy i ile jemy. Problemem jest gromadzący się tłuszcz.
Mamy wysyp planów rozwojowych spółek giełdowych. Czasami mogą one być przyjmowane jako męczący PR nowych zarządów. Ale zdaniem analityków to dobry sposób na pokazanie, jak firma chce wykorzystać szanse i jak chce unikać zagrożeń.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas