Aktualizacja: 04.04.2025 04:28 Publikacja: 30.08.2024 04:30
Dużym wyzwaniem obowiązkowe umowy o pracę mogą okazać się w usługach opiekuńczych, szczególnie w opiece domowej
Foto: AdobeStock
– Jeśli zapowiadany przez ministerstwo przepis wejdzie w życie, firmy opiekuńcze stracą dużą część swojego personelu opiekuńczego, opieka domowa wróci do szarej strefy, a nasze wieloletnie starania o zapewnienie opiekunom domowym bezpiecznych warunków pracy i podopiecznym wysokich standardów opieki zostaną zmarnowane – podkreśla Ada Zaorska, przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia Opieki Domowej (PSOD), które zrzesza kilkunastu pracodawców z tej branży.
Jednak nie tylko ona obawia się skutków zapisu, który ostatnio pojawił się w przygotowanym w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) projekcie ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom. Zgodnie z nim obcokrajowcy będą mogli dostać zezwolenie na pracę w Polsce, o ile pracodawca zapewni im zatrudnienie na umowie o pracę – czyli na etacie – lub na umowie o pracę tymczasową (w przypadku agencji zatrudnienia).
Ubiegłoroczny wzrost przychodów, dobra rentowność i wysoki cash flow sprawiły, że giełdowy lider HR Tech zamierz...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Stopa bezrobocia rejestrowanego w lutym pozostała na poziomie 5,4 proc., tj. takim samym jak rok i miesiąc wcześ...
To pracownicy z sektora handlu najczęściej liczą się teraz z ryzykiem utraty zatrudnienia, które dostrzega prawi...
Polska, obok Bułgarii i Rumunii, ma najniższy w Unii wskaźnik wakatów, który pokazuje układ sił na rynku pracy....
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Podobnie jak kiedyś w fabrykach, tak teraz w biurach firmy zaczynają dzielić stanowiska na mniejsze, wyspecjaliz...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas