Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 14.12.2024 23:28 Publikacja: 25.09.2023 11:36
Papiery China Evergrande Group traciły nawet 25 procent.
Foto: Bloomberg
Hang Seng, główny indeks giełdy w Hongkongu, stracił podczas poniedziałkowej sesji 1,8 proc. Hang Seng Mainland Properties, czyli jego subindeks chińskich firm nieruchomościowych, spadł natomiast o ponad 4 proc. Akcje Country Garden straciły 7,7 proc., Logan Group zniżkowały o 8 proc., R&F Properties spadły o 6,6 pro., a papiery China Evergrande Group zamknęły się 21,8 proc. na minusie.
Impulsem do tej przeceny był komunikat wydany przez Evergrande. Spółka ogłosiła, że rozważa zmianę warunków restrukturyzacji swoich długów, gdyż jej sprzedaż była w ostatnich miesiącach mniejsza, niż oczekiwano. W niedzielę poinformowała natomiast, że nie będzie w stanie emitować nowego długu w ramach planu restrukturyzacji, gdyż przeszkodą w takich emisjach jest śledztwo w sprawie jej firmy zależnej Hengda Real Estate. W zeszłym tygodniu chińska policja zatrzymała natomiast część menedżerów z działu Evergrande zajmującym się zarządzaniem majątkami klientów.
Październikowy wzrost popytu na kredyty mieszkaniowe okazał się chwilowy. Statystyki wróciły do tego, co widzieliśmy wcześniej. Popyt na pożyczki może się dalej schładzać w oczekiwaniu na spadek cen mieszkań.
Zdaniem Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz, wbrew stanowisku urzędu, są przesłanki do skontrolowania branży.
Zarzuty nie dotyczyły kluczowych kwestii śledztwa: podejrzenia działania na szkodę nabywców mieszkań i inwestorów. Będzie zażalenie na zatrzymanie.
Padł nowy rekord średniej wartości udzielonej pożyczki. Kredyty zaciągają dobrze zarabiający, na droższe mieszkania.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Śledztwo dotyczy podejrzenia działania na szkodę nabywców mieszkań oraz inwestorów. Policja weszła do biur spółki.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Polski recyklat jest pożądany na rynku europejskim – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes firmy Interzero.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Szybko reagujemy na potrzeby klienta. Potrafimy sprawnie dostosować do nich nasze rozwiązania. Dzięki temu jesteśmy rozpoznawalnym producentem na świecie i monopolistą w Polsce – mówi Rafał Worek, wiceprezes Ponaru Wadowice.
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Fundacja Rodzina Kangura, Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół POMOST – Centerko, Fundacja „Gdy liczy się czas” i Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie! to laureaci konkursu „Leczmy z troską!”.
Muzeum Gazowni Warszawskiej to niezwykła przestrzeń, gdzie przeszłość i przyszłość przenikają się, tworząc inspirujące środowisko dla wydarzeń biznesowych i konferencji. Zlokalizowane w zabytkowym budynku dawnej aparatowni i tłoczni gazu, Muzeum zostało starannie odrestaurowane, aby oddać ducha epoki, zachowując jednocześnie pełną funkcjonalność nowoczesnej przestrzeni.
Płacąc za zakupy w internecie Polacy coraz częściej trafiają na opcje płatności kartą za pomocą Click to Pay. Czym jest Click to Pay i co zmieni w płatnościach internetowych? Jak rozwiązanie może wpłynąć na wzrost sprzedaży w e-commerce i pomóc polskim e-sklepom w ekspansji zagranicznej?
Decyzją władz wojskowych Ukrainy generał Ołeksandr Łucenko został odwołany ze stanowiska dowódcy operacyjno-taktycznej grupy „Donieck”. Decyzja została podjęta na tle szybkich postępów wojsk rosyjskich na kierunku pokrowskim w obwodzie donieckim.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas