Krajowa Grupa Spożywcza wystartowała po agroport w Gdyni. Konkurencja jest silna

Otwarte zostały oferty w przetargu na długoletnią dzierżawę terminala zbożowego w Gdyni. Znamy firmy, które chcą przejąć terminal. Rywalizują ze sobą spółki: Krajowa Grupa Spożywcza, OT Port Gdynia, Mondry oraz dwa konsorcja, w tym spółki Viterry.

Publikacja: 04.07.2024 13:44

Otwarte zostały oferty w przetargu na długoletnią dzierżawę terminala zbożowego w Gdyni

Otwarte zostały oferty w przetargu na długoletnią dzierżawę terminala zbożowego w Gdyni

Foto: Bloomberg

 Zarząd Morskiego Portu Gdynia otworzył oferty, które wpłynęły do 3 lipca do godziny 10. Jak czytamy na stronie Portu w informacji o otwarciu wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i ofert wstępnych, wpłynęło pięć ofert, ze strony trzech indywidualnych spółek oraz dwa konsorcja.

Dzierżawą jest zainteresowana Krajowa Grupa Spożywcza, która złożyła ofertę samodzielnie, choć wcześniej rynek spodziewał się, że wystartuje wspólnie z jakąś spółką handlującą zbożem. Ofertę złożyły też samodzielnie OT Port Gdynia oraz spółka Mondry, założona niedawno przez Pierre’a Pages’a, długoletniego pracownika spółki Viterra Polska. Dodatkowo, wpłynęły oferty dwóch konsorcjów: w jednym wystartowały wspólnie trzy spółki Speed, Tridente oraz Astar, a w drugim – spółki, które poprzednio wygrały anulowany przetarg, czyli Szczecin Bulk Terminal (za którym stoi duński Copenhagen Merchants), Tapini oraz Ribera, spółka należąca do Viterry.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Rolnictwo
Wojna i susza uderzają w rosyjskie rolnictwo. Gwałtowny spadek eksportu zboża
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Rolnictwo
Tradycyjny polski kotlet schabowy coraz częściej duński
Rolnictwo
Nasza prezydencja pokazała stabilną pozycję Polski
Rolnictwo
W trosce o bezpieczeństwo żywnościowe i rolników
Rolnictwo
„Dobra transakcja”. Są nowe zasady handlu rolnego Unii z Ukrainą
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama