Z sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska wynika, że Platforma w stosunku do poprzedniego miesiąca straciła punkt procentowy i cieszy się 28 proc. poparcia. Tuż za nią, z 26. proc, jest Prawo i Sprawiedliwość, które zyskało dwa punkty procentowe.
Nie zmieniły się notowania SLD. Partia Leszka Millera wciąż ma siedem proc i znalazłaby się w Sejmie. Sztuka utrzymania takiego samego wyniku nie udała się już Ruchowi Palikota, który stracił dwa punkty procentowe i znalazł się tym samym na granicy progu wyborczego. Także pięć procent poparcia ma PSL, ale ludowcom udało się odzyskać procent poparcia.
Poza Sejmem nic się nie zmienia: Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry (3 proc.), Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (2 proc.) oraz Polska Jest Najważniejsza Pawła Kowala (1 proc.).
23 proc. badanych nie było zdecydowanych, na jaką partię oddać głos. Prezentowane wyniki pomijają tą prawie czwartą część wyborców, gdyż dotyczą badanych deklarujących „zdecydowanie” lub „raczej” zamiar uczestniczenia w wyborach. Zdecydowanie nie wzięłoby udziału w nich 24 proc. respondentów (wzrost o 2 punkty proc.), a 13 proc. raczej nie poszłoby do urn (spadek o 2 punkty proc.).