„Rzeczpospolita” pisze, że ok. 300 tys. Polaków czeka na operację zaćmy. Gdy stan jest stabilny - nawet sześć lat. Zamiast bezczynnie siedzieć, zaczęli masowo operować oczy w klinikach niemieckich i czeskich. A płaci NFZ.

„Rzeczpospolita” informuje też, że ukarani za alkohol szybciej wrócą na drogi. Chodzi o to, że po odbyciu połowy kary - a w przypadku odebrania uprawnień dożywotnio, po dziesięciu latach - kierowcy mogą wystąpić o zmianę zakazu prowadzenia pojazdów. Ma to być możliwe dzięki zamontowaniu w aucie blokady alkoholowej.

„Gazeta Wyborcza” ma bardzo ciekawy tekst („Nadchodzą bracia Ruscy”) o tym, że byli żołnierze Armii Czerwonej stacjonujący w PRL w Bornem Sulinowie w weekend wybierają się do miasteczka, by bronić radzieckich pomników, które mają tu być zwiezione z całej Polski. Polskie służby specjalne podejrzewają, że zlot Braterstwa Polsko-Rosyjskiego jest prowokacją Kremla.

„Dziennik Gazeta Prawna” w piątkowym magazynowym wydaniu pisze, że zamachy w Europie nie mają nic wspólnego z religią. Ideologią terrorystów jest islamizm, czyli współczesna odmiana totalitaryzmu. Religia ma w nim tylko uszlachetnić przemoc, uważa gazeta. Dodaje też, by skończyć z wyświechtaną tezą, że zagrożeniem są migranci.

Bezlitosny jest tekst „Jak nas tuczą McFacebook i Burger Twitter”. Zdaniem gazety, tym, czym, fast foody są dla ciała, tym media społecznościowe są dla naszych mózgów. Ot, przyjemną papką, która rozleniwia i ogłupia.

Wielce zaskakującą informację ma dziś „Puls Biznesu”. Powołując się na branżowy portal pisze, że olsztyński producent drukarek 3D, Zortrax, nigdy nie dostarczył drukarek dla Della. Informacje firmy o kontrakcie na 5 tys. urządzeń - które odbiły się w Polsce głośnym echem i sprawiły, że stała się gwiazdą wśród start-upów - mają być nieprawdziwe. Co więcej, firma zapewnia, że wiedzieli o tym inwestorzy, którzy kupowali jej obligacje i akcje.

„Parkiet” informuje, że w sierpniu TFI Allianz ruszyło ze sprzedażą w Polsce sześciu funduszy PIMCO. To nie byle kto. To światowy gigant obligacji. Ma w zarządzaniu 1,5 bln dol. aktywów. Należy do tej samej grupy kapitałowej co Allianz Global Investors. I w sumie obie firmy mają na pieczy prawie 2 bln dol.