Front Jedności Narodu premiera Tuska jednoczy wszystkich. To tu panują miłość, szacunek i zgoda. Zwłaszcza we własnych szeregach. Partyjne czystki i antagonizmy przenoszą się z Warszawy na struktury lokalne. Jak informuje dziennik "Polska. The Times" - w Krakowie i Szczecinie antagonizmy w PO odżyły po wyborach.
Od dawna wiadomo, że konflikt przebiega właśnie na linii Nitras - Gawłowski. Szef szczecińskiej PO miał chcieć wrócić z europarlamentu i startować znów do Sejmu, ale nie zgodził się na to właśnie Gawłowski. To on - według Nitrasa - faktycznie stoi za próbą wypchnięcia go z fotela szefa w Szczecinie. - Czy to ja go namówiłem, żeby poparł Komołowskiego?! - broni się Gawłowski. - Nie jest tajemnicą, że szefowie kół wręcz skarżyli się, że zanosili podpisy z poparciem dla naszego kandydata do Senatu, a potem one tajemniczo ginęły. Sławomir Nitras w całej kampanii nawet nie kiwnął palcem, a potem się tłumaczył, że nikt go o to nie prosił. Ludzie się w końcu wkurzyli i powiedzieli: dość - mówi szef zachodniopomorskiej PO.
Nitras odpiera zarzuty, twierdząc, że wcale Komołowskiego nie poparł, a jedynie pojawił się na jednym spotkaniu z nim na prośbę szefowej Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys. Komołowski jest szefem stowarzyszenia Wspólnota Polska, w której Nitras działał. Co będzie dalej ze szczecińską PO? - Jeżeli jest tak, że ludzie mają go rzeczywiście powyżej dziurek w nosie, to powinien sam honorowo odejść. Jeśli nie, nie wiem jeszcze, co zrobię. Może zebrać się nadzwyczajny zjazd szczecińskiej Platformy, a być może będzie trzeba się zastanowić nad wprowadzeniem zarządu komisarycznego - odpowiada Gawłowski. Smaczku całej historii dodaje fakt, że Nitras i Gawłowski to dawni polityczni przyjaciele.
A w Krakowie na Brackiej wcale nie pada deszcz, ale grad pocisków na linii Ireneusz Raś - Łukasz Gibała.